Aktív témák

  • Stehe

    aktív tag

    válasz Möhe #5401 üzenetére

    Nem, én erre a hangkártyára gondoltam. Okés, akkor leírom a konkrétumokat:
    Mostanában szeretnék venni egy Panasonic plazma tv-t, ezt vagy ezt. A tv-t csak a laptopon lévő divx/hd/fullhd filmek nézésére használnám, tv adás (még) nincs. Most vettem nemrég ezt a Genius szettet, ami filmre egész jól szól. Sajna a notimon nincs sem dvi, sem hdmi, de szeretném a cseréje nélkül megúszni a dolgot. Szóval én 2 lehetőséget látok:
    -A lentebb említett kis kütyüvel átkonvertálni VGA-ról HDMI-re, de mivel így csak sztereo hangot tudna átvinni, a hang a laptop külső hangkártyájából jönne. Ez jó is lenne, csak amit kérdeztem is, nem tiszta, h. a konverter átviszi-e a teljes FullHd képet, vagy csak a HD-Readyt. Mivel a FullHd-ra ugye csak az a szabvány, h. függőlegesen meglegyen az 1080 pont, az a vga maximális 1600x1200-as felbontása miatt ugye megvan, no de hosszra az 1920 helyett csak 1600... Ezért kérdeztem, h. az adatlapján mit kell nézni, a "DTV/HDTV.............................................480i/576i/480p/576p/720p/1080i/1080P" sor azt jelentheti-e, h. az 1920x1080-as képet jelenít meg valósan is a tv-n...
    -Másik megoldás, (amit kihagynék), egy WD HD media player vétele, amire rá tudom tenni a külső vinyóm, HDMI-n keresztül összekötöm a TV-vel, de így meg nem lesz hang, mivel a WD termékének csak optikai kimenete van, amivel sajna az 5.1-es rendszerem nem rendelkezik...
    Mellesleg a mélynyomó hátoldalán ezek a csatlakozók vannak: kép.

    No, ezek fényében jó lenne, ha lenne egy-két konkrét ötleted a megvalósítást illetően! :-)

Aktív témák