Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz rbalint88 #77932 üzenetére

    Neeem, a baj velem van, azzal kezdtem pár hsz-sal ezelőtt hogy hisztis p.csa vagyok, nézd csak vissza :))
    Vicces módon én meg úgy gondoltam, hogy a kézisúlyzó a modern/menő, a béna füles vasgolyó meg ciki, de legalábbis old school :DDD
    Hasonlóan a lapsúlyos géppark kontra olimpiai rúd bármilyen szabad súly vonatkozásában, bár az azért más összehasonlítás.

    Okos és/vagy megmondóemberek szerint épp az a(z egyik) lényege a KBnek hogy nem a tömegközéppontban van a fogáspont.
    De nekem tök szimplán azért ez csípődött be, mert abban a minimál (eredetileg pilates) teremben ahol a hot ironon túllépve elkezdtem anno edzeni, ezek voltak hozzáférhetők, kézisúlyzók/olimpiai rúd nem. Volt néhány 5-10kg tárcsa csupaszon, húzódzkodó rúd, TRX klón, gumiszalagok, böszme fitball, medicinlabda - meg bellek.
    Mivel ezt szoktam meg, nekem pl. vállból/katonai nyomás jobban megy kettlebellel, mint kézisúlyzóval, neked gondolom fordítva.

    J. Racionális Bravo szerint meg vannak gyakorlatok, amikhez kézisúlyzó való/jobb, meg vannak amikhez a kettlebell, meg persze van néhány ahol majdnem mindegy. :R

    És ja, le lett rabolva kb minden is, ami karantréninghez alkalmas. :(((

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák