Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    Mikrohullámú netem volt. Először egy AirGrid M5-el, ami elromlott, majd egy LiteBeam-el. Már optikai netem van, és jó lett az AirGrid is. Alapra állítva 192.168.1.20 van mindkettőnek beállítva, és mikor még azon jött a net, ezen a címen be is jött a menü, csak ugye nem tudtam belépni. Ezen kívül minden beállítás nélkül rádughattam a gépre, vagy a router WAN portjára, és volt net. Most nem jön be a menü a címen se közvetlen a gépbe dugva, se routeren keresztül. A tcom-os router a LiteBeam-nek 66, az AirGridnek 67 végződést lát, azon keresztül, ezeken az IP-ken bejön a menü. De közvetlenül a gépbe dugva, vagy routeren keresztül nem. Már kétszer sikerült elérni routeren keresztül, és akkor volt is NET, és akkor itthonról elértem az AirGridet, ami a másik épületbe vinné a NET-et innen a LiteBeam-ről. Szóval [T-Com router]-[LiteBeam]------[AirGrid]-[tp-link router]-[mobil] a felállás. Amikor sikerült elérni routerről, akkor sem állítottam semmit ennek érdekében, csak működött, viszont akkor is a 67-es IP-vel. Aztán mindkét alkalommal az egyik állítás után nem tért vissza. Ugye ilyenkor elmenti, és újraindul. Elment a NET is, meg nem jön be a menü sem se a 20-ason, se a 67-esen. Hazahoztam, T-Com routeren jó, semmi máson. Most is lockoltam a LiteBeam-el, látják egymást, mozog mindkét grafikon, de nem érem el a gépről sem ami a T-Com routeren van, meg nem érem el a tp-link router wifijéről sem.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák