Új hozzászólás Aktív témák

  • Dewri

    aktív tag

    Sziasztok!

    Már napok óta küzdök a problémával, gondoltam mostmár megkérdezem itt, hátha tud valaki mondani rá valamit.

    A konfig: egy PC és egy laptop. A PC kábelről kapja a netet, van egy wifi router, az adja a laptopnak a netet. Mindkét gépre fölraktam a winfos 10-et és a helyi hálózat azóta halott. Előtte volt fönt windows7 mindkét gépen, azzal semmi gond nem volt. Aztán PC-re került a win10, laptopon maradt a win7, úgy is működött. Most meg a 2 egyforma win10 az istennek se hajlandó együtt dolgozni!!!!!

    A probléma a fájl és nyomtatómegosztás. Nagyritkán valamitől működik, hogy mindkét gép látja egymás megosztott könyvtárait, de többnyire vagy az egyik látja a másikat, vagy a másik az egyiket... Ez a kisebbik baj. De a nyomtatómegosztással egyáltalán nem boldogulok, mióta a 2 win10 üzemel, 1x se tudtam a laptopról nyomtatni, pedig ez simán működött korábban. Semmilyen módon nem hajlandó látni a megosztott nyomtatót...

    Természetesen az égvilágon mindent széthekkeltem, minden engedélyezve van, minden beállítás jó, mindenféle user be van állítgatva fullos jogokkal mindenhova, mindkét gépen minden ugyanúgy van, de akkor se dolgozik a nyomtatóval...

    Szóval valami ötlet erre? Esélyes, hogy letörlöm a picsába a win10-et és visszarakom a hetet, mert több mint nevetséges, hogy két egyforma, vadiúj, hiperszuperagyonfejlesztett oprendszerben nem lehet egy szaros nyomtatót (vagy fájlokat) megosztani otthoni környezetben mindössze 2 db gép között... :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák