Új hozzászólás Aktív témák

  • Apophis

    őstag

    válasz Varga Csaba #238 üzenetére

    Csak annyit: a CS ideggáz, használták a Világháború vége felé, higítottan tudtommal könnygázként is használják, és hatásosabb(sokkal) a bors/paprikaspraynél. Nem mondtam, hogy ÉN, vagy itt bárki milyen pontosan/pontatlanul lő, természetesen megfelelően hozzáértő és gyakorlott kézben lehet ezeket összemérni.
    A Vipera ettől függetlenül hatékony önvédelmi eszköz, és nem mondtam, hogy a támadó fejét kell vele szétverni...
    A flóbert és gázpisztolyokhoz én nem szóltam hozzá, igazad van.
    Az AK-kat itt páran keverték, modernebb változatokkal( nem te). Én a 47-ről beszéltem. A sínt ACÉLMAGGAL átüti, de csak a ''nyakánál'', ahogy te is mondta, csak rlőtte mások ezt nem így mondták. Egyébként sincs köze az utcai önvédelemhez. 3600 méteren már egy rongyot se üt át, 6-700 méteren pontatlan (szakértői adatok), az ereje viszont valóban nagy. Az M16 mindenképpen pontosabb.
    Mellények. Olyan nincs, ami mindent kibír, az osztályozásukat nem ismerem, de a legkeményebb kerámia-titánium kombókat is át lehet lőni gépkarabély kategóriájú lőfegyverrel, megfelelő tölténnyel( W), és ha megfogja is a golyót, akkor is komoly sérüléseket szenved a viselő( sőt, meh is halhat).
    Nagykaliberű, brutál pisztolyok( LOL ). Lehet, hogy nehéz, de azét eléggé hatékony morális elrettentő ereje van, nem is kell vele lőni. Én legalábbis nem kötekednék senkivel, aki ilyet tart a kezébe, még ha ''suhanc'' is, aki nem tud lőni vele.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    ...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

Új hozzászólás Aktív témák