Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy az OLED tévék képernyője, illetve felülete fizikálisan mennyire érzékeny a "tapizásra"? Ujjlenyomat, gyerek zsíros kézzel hozzányúl, stb. Pl. nem tudom, az OLED-eken alkalmaznak-e bármilyen felületi bevonatot, vagy egyszerű üveg, stb.

    A kérdés háttere: nekem most egy Samsung Q82R QLED tévém van, ráadásul valamiféle anti-reflective felületi bevonattal. Na most azt nem tudom, hogy a képernyő önmagában is ennyire érzékeny lenne, vagy csak az anti-reflective bevonat miatt ilyen, de iszonyatosan nehéz róla bármiféle nyomot eltüntetni. A legkisebb zsíros ujjlenyomatot is ha óvatosan letörlöm mikroszálas kendővel - próbáltam már szárazon, kis hideg vízzel, kis melegvízzel, gyengéden, erősen, stb - akkor is marad egyfajta homályos folt nyom a képernyőn. Bizonyos ráeső fényben látszik. Egy komolyabb tapizás meg csíkokat, karcokat hagy rajta. Ezek mondjuk működés közben szerencsére nem látszanak, de kíváncsi lennék, hogy ti az OLED-eknél mit tapasztaltatok.

Új hozzászólás Aktív témák