Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor

    Topikgazda

    válasz Hmmm1 #87309 üzenetére

    HDR-hez és DV-hez kell a minél nagyobb fényerő és a tone mapping is beleszól.

    Szóval megkellene nézned olyan tvt aminek jóval nagyobb a fényereje, más a tone mapping algoritmusa és biztos megváltozna a véleményed. (Én nem szeretem a Philips tvk tone mapping megoldasat)

    Annak a tvnek nem nagy a fényereje és az adl is elég alacsony nála, ergo sötétebb a képe mint kellene.

    Én ezért ajánlok sokkal inkább LG-t, vagy bármi mást Oledből.

    Valamint hogy fair legyen az összehasonlítás sdr és hdr között, ahhoz az sdrt 100 niten kellene nézni. Ha ettől többen nézed mondjuk 300 vagy 400 niten, akkor altalanossagban sokkal világosabb lesz a kép HDR-hez viszonyitva. Ezért capdnak sokan a HDR-ben, mert tévesen azt hiszik, hogy ott világos minden. De a való életben sem világos minden, főleg a sötétben nem.

    Kapcsold be a dinamikus kontrasztot és társait, Élességet tekerd fel és tetszeni fog.
    Kinek a sör, kinek a bor...

    Vincent tesztjéből:
    A grafikonokon is látszik mi a probléma.

    Nálad ettől sokkal jobban rá lett feszítve a a referencia görbére.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Új hozzászólás Aktív témák