Új hozzászólás Aktív témák

  • junior19

    senior tag

    válasz Ren Hoek #73327 üzenetére

    Én ezért nem szeretem az "általában" szót használni, , mert ki lehet magyarázni a kijelentést.
    Azért írtam, hogy óvatosan ezzel a kijelentéssel, mert szerintem senkinek nincs biztosan infója arról, hogy a gyári kalibrált értékek milyenek. Legyártanak több millió LGC1-es készüléket, még akik szakmájukból kifolyólag is kalibrálnak közülük talán pár százat, esetleg ezer darabot kalibrálnak. Ebből következtetést levonni, hogy minden C1-et érdemes kalibrálni, szerintem felelőtlenség. Biztosat csak egy előzetes mérés alapján lehet mondani.
    Ha már meg említetted Vhiktor tesztjét, ha megnézed az sdr gyári mérését és az Rtings gyári mérést, jelentős különbség van a kettő között. Az Rtins kalibrálás változást egy átlag felhasználó is láthatja, a Vhiktorét már nem vagyok benne biztos, hogy észrevenne különbséget.

    Azért annyira nem érzékeny a szemünk, a Vhiktor sdr fehéregyensúly változást szinte lehetetlen észrevenni. Ha azt valaki szemre beállítja megfelelően, megemelem a kalapom. Sokkal nagyobb a esélye, hogy nagyobb eltérést fog produkálni.

    codec project

Új hozzászólás Aktív témák