Új hozzászólás Aktív témák

  • alaves

    addikt

    PHILIPS 55OLED754/12 /2019/ (összehasonlítási alapom: LG OLED55B7V /2017/):
    Beállításaim:
    Picture Profile Egyéni
    Color 50
    Contrast 25 (ez az LG OLED fény)
    Sharpness 0
    Brightness 50
    Advanced - color
    Color space Normal
    Color temp Egyéni
    Red WP 116 (jobb híján flatpanelshd OLED934 kalibráció)
    Green WP 114 (jobb híján flatpanelshd OLED934 kalibráció)
    Blue WP 74 (jobb híján flatpanelshd OLED934 kalibráció)
    Red BL 0
    Green BL 0
    Blue BL 0
    vagy jó a Meleg is (amelyik jobban tetszik)
    Advanced - Contrast
    Perfect Natural Reality Off
    HDR Perfect Off
    Dynamic Contrast (tökéletes kontraszt) Off
    Video contrast 85
    Light sensor Off
    Gamma 0 vagy 1
    Advanced - sharpness
    Ultra resolution Off
    Noise reduction Off
    MPEG artefact reduction Off
    Advanced - motion Motion style Film

    Interpolációs mozgásjavítás nélkül is jobb a Philips, a film beállítást pedig egy LG szerinti 0-2 de-juddernek és 5-10 de-blur-nak látom, ami nagyon jó mozgást eredményez és nem látok artifactot. Viszont egyéni beállításnál a Perfect Natural Motion minimum szintje is 5-7 de-juddernek megfelelő interpolációt csinál látható artifacttal (közepes: 7-9, maximum: 10 de-judder). 3-4 de-juddernek megfelelő interpolációt nem sikerült beállítanom, ha valaki ragaszkodik ehhez akkor nem jó neki az OLED754-es.
    Pixel shift kicsit nagyobb mint az LG-é és nem kacsolható ki (én mondjuk a B7-en sem kapcsoltam ki soha).
    Logó védelem opció nincs (lehet automatikusan csökkenti, még nem figyeltem meg).
    Az operációs rendszer (Saphi) kezelhető, pár nap után, majdnem webOS sebességgel tudom állítgatni a dolgokat. Virtuális billentyűzet is van, tehát távirányítóról minden megoldható. Azért a webOS sokkal jobb, az kétségtelen.
    Az OLED754 lába zseniális, gyakorlatilag nem látszik, olyan kicsi.
    Az viszont szerintem hiba, hogy a távir. néhány gombjának véletlenszerű megnyomása rögtön USB formázás ablakot dob föl és így mindig ki kell húznom a HDD-t, nehogy valaki a családból…
    Tintinget, bandingot nem látok tesztképen sem.
    Ambilight-ot OLED-nél nem annyira tudom értelmezni, mert szerintem csak az LCD fekete hiányát hivatott elfedni. Talán SD adásoknál még megnézem, hátha elfedi a képzajt, max ennyi értelme lehet.
    Az Nvidia software Philips FTV néven írja, de persze beállítható HDMI Ultra HD Optimális opcióval: 2160p/60Hz/10-12bit/YCbCr 4:4:4 (GTX950-el 4:2:2 mint B7-en). A HDMI jelminőséget is méri.
    A TV tuner kevésbé érzékeny, mint az LG-é, gyengébbnek jelzi a digitális csatornák jelét.

    Korrekten összerakott alap OLED TV, remélhetőleg a Philips által kért módosított kijelzővel (mint a 803 korábban).

    Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

Új hozzászólás Aktív témák