Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz djnice #33452 üzenetére

    Az eddig kiadott filmek több, mint felénél min(MDL,maxCLL) <= 1000 nit, szóval én inkább 1000-re fixálnám, ha nem működik a pass-through. Ilyenkor a clipping szerintem szubjektíven inkább "HDR feeling", mint az, ha feleslegesen tompák kicsit a csúcsfények a visszafogottabb filmekben.
    A játékok is jobban tetszettek, mikor pár driver és Win10 verzió 1k-ra akasztotta ki 10k helyett.
    Bár 2018-as OLED-eken nem olyan zavaró ez, mint a 2017-eseken volt. De nem tudom, hogy azok is változottak-e esetleg közben firmware-el.

    De mit csinál pontosan az a lejátszó?
    Azzal szerintem nincs baj, ha 1000-re vagy 4000-re kerekít. Pl. ott van a Fantastic Beasts 2: a metadata ~3200, de a madVR mér benne 4002-t is pár képkockán. Nem kell ennek annyira precíznek lennie, és pl. az LG TV-ken is csak 1000, 4000, 10000 értékekhez vannak paraméterek (bár nem tudom, hogy közte interpolál, vagy kiválasztja a közelebbit).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák