Új hozzászólás Aktív témák

  • daneel_hu

    addikt

    válasz SpaceKombajn #20366 üzenetére

    "Ez jó hír, hogy sportra jó az OLED (GT50 plazma van most), majd meg kell néznem élőben is.
    24p film lejátszásnál akkor alapból riceg, akadozik kicsit és ezt szoftveresen lehet kisimítani?"

    Ez mindig egyénfüggő lesz. Érdemes megnézni, kipróbálni mert nem mindenki érzékeny annyira erre a mozgástémára. Talán akik itt fórumoznak azok közül többen, ez egyértelmű.
    Van olyan barátom aki símán nézi LCD-n a filmeket 10-esnek megfelelő DeJudderrel. (Samsung tévén) :C

    Fogalmam sincs milyen a 2017-es oled-széria, de azt tudom mondani, hogy a 2016-oshoz képest a 2018-as modellek (a9-esek elsősorban) nagy előrelépést jelentenek mozgásmegjelenítésben mint a 2 évvel korábbiak.
    Nem tudom mit csinál a processzor és a tévé teljesen kikapcsolt mozgásjavítások esetén - lehet semmit -, de teljesen más a feeling mint a régi tévén.

    A motion pro (BFI) tényleg kicsit villog, de ami fontosabb, hogy nem sokat javít a képen akkor sem ha bekapcsolod.
    De legalább elmondhatjuk, hogy van. :DDD (nincs értelme így szerintem sem)

    A DeJudder-el nem érdemes próbálkozni, mert továbbra is szappanopera effektet generál, részemről ez undormány. De van akinek tetszik ahogy fentebb írtam.
    A DeBLur annyiban más a 2016-oshoz képest, hogy bekapcsolva sem látom a képhibákat. Persze biztos ki lehetne valahogy szúrni őket, de nem artifactol annyira durván mint korábban. Az e6v-n egyszerűen nem lehetett nem észrevenni ha be volt kapcsolva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák