Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Mosqu!to #18104 üzenetére

    A HDMI 2.0-on elvben mehetne 2160p120@4:2:0@8bit (ami ha jól ditherelt, még akár HDR is lehetne), de tudtommal gyakorlatilag ezt semmi nem támogatja (nem hivatalos módon se), se SDR, se HDR, és ugyan ez igaz a 4k 100Hz-re.

    A '17-es LG-ken 1080p-ig kell lemenni a 100/120Hz módokért és az csak SDR.

    A gyakorlatban nem működik a 2160p50@4:4:4@10bit se. 4:2:2@10bit vagy 4:4:4@8bit van 4k HDR-hez (szóval nem nyersz semmit 60-ról 50-re lépéssel), a te döntésed hogy élesebb geometriát (4:4:4) vagyy szebb átmeneteket (10bit) akarsz.

    Bár az ide LG-ken és C-től felfelé elképzelhető lenne az 1080p120, vagy akár 1440p120 HDR is, mert viszi az új processzor a 4k120fps HDR-t (a 7-es sorozaton is küldhetsz neki 1080p120 HDR-t, csak szarul néz ki, mert kikapcsol a színkezelés), de nem próbáltam, vagy hallottam hogy működne (és nem csak a képfeldolgozón múlik, más alkatrészen és pusztán az akaraton is, hogy mit tesznek elérhetővé, és ezeket a "gamer" dolgokat szerintem a HDMI 2.1 modelleken akarják majd marketingelni). Ha megkaptad, majd próbáld ki. :D

    Ja és persze nincs VRR.

    Szóval 1-2 év múlva lesz hova előbbre lépni HDMI 2.1-el. Csak kiszolgálni (érdekes kérdés, hogy az nVidia tovább erőlteti az FPGA Gsync modult, vagy engedi a szabványos HDMI VRR-t, illetve mikor lesz bármelyik GPU gyártónak HDMI 2.1-es kártyája) és megfizetni (nézd meg az RTX és akár Vega kártyák árait) nem tudjuk majd (magas fps-hez izom is kéne, nem csak kompatibilis csati, ami a mostani tendencia szerint csúcskártya és akár két darab). :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák