Keresés

Aktív témák

  • Szabip

    csendes tag

    MSI re nem gondoltál?

    Én most vettem egy MSI 875P-st elötte egy ASUS P4P800 SE volt 865PE-s és hát abban nagyot csalódtam, nem bírta a VGA-mat normálissan kezelni.
    Az ASUS tuningja pl sokkal gyérebb mint az MSI lapé.
    Sebesség beli különbségek is vannak:
    Az ASUS 865PE vel a gép 10009 pont körül hozott az MSI vel 10480 körül. A memória kezelése is kb 20% gyorsabb és stabilabb is.
    A tuningot simán viszi ráadásul autómatán (D.O.T.) is jobb mint az ASUS autómata tuningja.

    ABIT ot én a helyedben nem vennék stabilitásban nem bajnokok és aproblémák rejettek nem azonnal hanem 1-1,5 év múlva jönnek mivel a CPU közeli kondenzátorok nem a leg megbízhatóbbak (minőségi gondok?).
    Nekem 2 ABIT lapom ment tönkre igaz régebben (BH6, VT6X4) továbbá nem egy ismerősömé is.

    Amúgy ragaszkodj a 875P hez mert az AGP je is az utolsó típus így minden új kártyával simán menni fog ráadásul a maxot is ki fogja hozni a VGA ból. A 865PE kel volt gond mint nálam is.
    Továbbá az se baj ha a lap chipje aktív hűtős így a nem olyan meleg levegő nem fűti még jobban a CPU hűtőbordáját.

  • Szabip

    csendes tag

    válasz hurricanes #126 üzenetére

    Elvileg nem sok de az ASUS PRO jelölést adott a 875P-s lapok AGP jének és más gyártó is emleget olyan dolgokat, hogy a leg újabb/modernebb VGA-kra is felkészítve. Illetve csak 1.5V os VGA kat kezeli a 875P

    Ezeken fellül tartalmazhat optimalizációkat, az elektromos ellátásnál stabilizációs funkción javíthattak stb...
    Nekem a VGA hülyült a 865PE vel de 975P vel kifogástalan. Igaz márkaváltás is történt.

  • Szabip

    csendes tag

    válasz Gorneck #130 üzenetére

    Bocs de az hogy nem egy ABIT lapom ment tönkre az nagyon is igaz továbbá a haverok lapjai is.

    A kondenzátorokat is tartom mert a szakszervíz aki bevizsgálta őket panaszkodott az ABIT-ok eme problémájára.
    A bolt ahol vásárolok már 8 éve isemrem őket mint a rossz pénz a belső dolgokat is egyszer elárulták hogy mennyi ABIT esik ki: volt olyan hét hogy 3-4 és BH6 os lapok bizony ám. Ezek nem kamu dolgok régen igen is küszködtek ilyen problémákkal.

    Az ABIT azért is tudja olcsóbban adni a lapjait mert spórol ezt maguk ismerték be régebben. Ezért vannak minőségi problémák.

    Én személy szerint utálom ezt a márkát még a volt MATSONIC lapomat is sokkal jobban becsültem mind azt a nyamvadt ABIT ot. A problémák valósak voltak több lapnál is ez nekem elég ok.

    A vitát én ezzel le is zárnám. Nálam MSI, ASUS a nyerő.

    Amúgy igen tapasztaltam a 865PE és a975P közötti különbséget teljesítményben nem az AGP re gondoltam: Történtessen egy ASUS P4P800 SE lapom volt a jelenlegi elött. Csak azzal éppen AGP problémák voltak amik más fórumon is előjöttek...

    [Szerkesztve]

  • Szabip

    csendes tag

    válasz I_Am #133 üzenetére

    Mondtam én, hogy ezek mostanában történtek??

    Azzal tisztában vagyok hogy az IS7és az IC7es lapok már sokkal jobbak de nekem nem kell mert nem szimpatikus a márka és mivel annó elásta magát okkal, ezért nekem szóba se jöhet de ettől még elismerem, hogy a maiak jobbak.

  • Szabip

    csendes tag

    válasz klepto #137 üzenetére

    Jobban teszed ha tényleg a házimozira költesz, az legalább időtálló befektetés de a komponens egységek alá ne add a satelite hangszórós szetteket a filmezésnél el kell felejteni.

  • Szabip

    csendes tag

    válasz klepto #139 üzenetére

    Szerinted én arra mondtam hogy losz** ?

    Nekem egy Yamaha 5x100W os házimozi erősítőm van mi egy kis Isten 2000 nyarán vettem igaz akkor még nem házimozizás céljából, de nagyon megérte igaz ''csak'' PROLOGIC os de semmi problema mert van benne 5.1 es előkészítés amihez került egy másik gyöngyszem Panasonic S-75 DVD lejátszó ami DD5.1 decóderes tehát már kész is a DD5.1, a hangfalak mind méretesek és Yamahák, már csak a mélynyomó hiányzik. Valami eszméleteln brutál a minősége és a teljesítménye. Persze egy Panasonic TV re rákötve.
    Darabokba kell megvenni szépen lassan és úgy nem olyan vészes egyszerre a kiadás és a végén egy igen csak minőségi cuccod lesz.

    Szerintem a profik a szakmában elérhető áron:

    Panasonic ha TV és DVD/Videó
    Yamaha ha DVD/Erősítő/hangszoró
    Kenwood, Pioneer,



    [Szerkesztve]

  • Szabip

    csendes tag

    válasz klepto #141 üzenetére

    ''Hangfalban ami jó, az 200k/db a Yamahától, annyit meg nem ér meg ''

    Aranyos, azért van egy anyagi határ nem amerikában vagyunk.
    Én semmi kivetnivalót nem találok a Yamaha hangszórókban és úgy a márkában az egyik legjobb a világon. Az USA-ban nem egy mozi használ Yamaha hangrendszert.
    Nekem ez a hang bőven megfelel és ez szerintem sztereóban is nagyon tiszta amit a Technics PG5-s CD lejátszó ki is hoz belőle.
    Hallottam már optikai kábeles erősítőt és sok különbséget nem vettem észre akinek megéri vegy és vigye.
    Csak a hangszóróim kerültek annyiba mint kb 3-4 közéokategóriás satelite DVD szett úgyhogy annál egy ''csöppet'' azért jobb :))
    Nekem az tetszik a leg jobban, hogy a DVD filmek alatt ha csönd van egy filmben akkor az tényleg csönd tehát nincs súgás mellékzörej...
    Így a frászt tudja az emberre hozni.
    Már csak egy jobb mélynyomóra pályázok, talán még az idén és kész is.
    Illetve a megfelelő elhelyezésre mert ahogy van az nem éppen a leg jobb de majd jövő nyáron már lesz helye.

    A jó az egészben hogy soká avul el az értékét tartja, a minőségről nem is beszélve.

Aktív témák