Keresés

Aktív témák

  • hurricanes

    tag

    válasz Szabip #125 üzenetére

    ''AGP je is az utolsó típus''

    Van bármi különbség a 865 - 875 -ös lapok AGP-je között?

  • Gorneck

    titán

    válasz Szabip #125 üzenetére

    ''Nekem 2 ABIT lapom ment tönkre igaz régebben (BH6, VT6X4) továbbá nem egy ismerősömé is.'' Nekem szinte nap mint nap állandóan megy a BF6-os Abit-om! Szal ez az állítás nem igazán állja meg a helyét.

    ''ABIT ot én a helyedben nem vennék stabilitásban nem bajnokok és aproblémák rejettek nem azonnal hanem 1-1,5 év múlva jönnek mivel a CPU közeli kondenzátorok nem a leg megbízhatóbbak (minőségi gondok?).'' Nos az Abit-on is ugyanolyan minőségi alkatrészek vannak, mint akármilyen más gyártó lapján legyen az epox, albatron, dfi, asus, msi vagy gigabyte! Rejtett hibák?! Hát igan azok vannak, de én még nem találkoztam velük, szal ez sem igaz!

    ''Továbbá az se baj ha a lap chipje aktív hűtős így a nem olyan meleg levegő nem fűti még jobban a CPU hűtőbordáját.'' Ez mán igaz, de ha a venti hangjára gondolok és nem akarok tuningolni simán elég egy passzív borda is pl Zalman nb47j! Szerintem, hogy passzív vagy aktív egy nb hűtés választ az ember az már a ház szellőzésétől függ, akkár erős tuningot is elbírhat.

    ''Amúgy ragaszkodj a 875P hez mert az AGP je is az utolsó típus így minden új kártyával simán menni fog ráadásul a maxot is ki fogja hozni a VGA ból.'' Ez érdekes megállapítás. Próbáltad is vagy csak leírod?! Az x800pro-m ugyanannyit ment BD7II-ben és AI7-ben is, mint IC7-Max3-ban!

    [Szerkesztve]

    Gorneck#1239

  • I_Am

    veterán

    válasz Szabip #132 üzenetére

    Felfognád azt, hogy amiről beszélsz évekkel ezelőtti téma? És akkor sem volt minden kondival baj, csak azokkal amiket egy másik tajwani (ha jól emléxem) gyárból vettek (hogy spóroljanak lol, azért mert kapitalizmus van és olcsóbb volt sokkal az ára). A mostani Abit lapokon az incidens óta ugyanolyan márkás kondik, név szerint RUBICON kondenzátorok vannak mint az összes többin.

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • I_Am

    veterán

    válasz Szabip #135 üzenetére

    Akkor minek jöttél a kondi hibákkal könyörgöm. Ez olyan hogy a régi Fiat-ok és az olasz autók többsége hamar rohadt kasznira, de azért a mai világban az Alfa és a Stilo az egyik legjobb verda a kategóriájában.

    szerk: és ha megnézed a teszteket ott is az élen végeznek az abit lapok mindenhol. És mondom ezt ugy, hogy volt 875P Neo FIS2R lapom is, meg szereltem nagyon sok gépet és teszteltem is őket.

    [Szerkesztve]

    Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

  • klepto

    addikt

    válasz Szabip #138 üzenetére

    Szerinted szatelites lósz@r hangszórói kerülnek 40k/db árba :F ;]
    Az erölködő már megvan, az egy Panasonic SA-XR15 digitális erősítő,
    [L]http://www.panasonic.hu[/L]
    a hangszórók pedig 99%, hogy a Royal Akustik Baltic Sound BS-701S modellek lesznek [L]http://www.rrr.lv/p13.html?l=2[/L]
    és a (#195)-ös hsz.: [L]http://www.prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=85037&start=150[/L]

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Szabip #140 üzenetére

    A Yamaha jó, de csak az olcsóbb 5.1-es erölködői gyengélkednek sztereóban. Hangfalban ami jó, az 200k/db a Yamahától, annyit meg nem ér meg :(
    A Panában egyetértünk, én azért vettem meg erölködőben is, mert nagyon megfogott a tisztasága, de ez nem mindenkinek tetszik. A digitális erősítőknek van egy olyan tulajdonságuk, hogy nagy dinamikával szólnak, és teljesen más a hangjuk, mint egy analóg erősítőnek. Van viszont egy hátrányuk: ha analóg jelet kötsz rá, akkor azt egy AD konverter lefordítja digitális jellé, ezt a jelet bitenként felerősíti, és egy DA egység impulzusonként, mint egy hagyományos erősítő kuldi ki a hangfalakra. Igazán akkor jön ki a tudása, ha a dvd-t optikai kábellel kötöd rá, mert akkor kikerüli a DA konvertert, és a közvetlenűl kapott digitális jelet erősíti fel, de persze nem úgy, ahogy ezt egy analóg tenné. Igazából a működésére rá lehet keresni, de titkos adatként kezelik, csak az elméletét lehet bárhol megtalálni. A fő hátránya az integritása, ha tönkre megy benne valami, az egézet úgy ahogy van dobhatod ki, nem javítható 1-2 dolgot leszámítva (pl. kijelző csere). Egyszer ha valahol meg tudsz hallgatni egy ilyen erölködőt, csodát fogsz hallani. Én sokáig szoktam meg, és néha még mindíg felkapom a telefont, ha a filmben csörög. Eleinte majd szívrohamot kaptam, amikor egy tök csendes jelenetben hirtelen történt valami nagy zaj. Nincsenek pufferei, ezért nagyon gyors jelenetválltásra képes. A digitális atyja a Sharp volt, és először millás összegbe került. A mai napig is azért van belőle kevés, mert sokkal drágább az előállítása, mint egy analóg erősítőnek, és a cégek nem szeretnek veszteséggel előállítani semmit.
    Nekem Pana videóm van, dvd-t is most akarok venni Panából, és tv-m is az lesz. Van tőle jobb, de nem ilyen áron, és a gari is fontos, hogy ingyenes szállítás van a központi szervízbe, és csak 1 helyen javítják Pesten. Így nem nyúlhat bele akármelyik sarki szerelő...
    A hangfal, amit kinéztem, az is nagy dinamikájú, és meglepő mélyeket tud, ami jól fog menni a panához (remélem). Kettesével veszem meg a hangfalakta, mert nem van 1x-re 160k-m, és ezalá nem akarom adni minőségben. Csak ha kész lesz a rendszer, nehogy 1x szívrohamot kapak, vagy a szomszéd jöjjön percenként vendögségbe ;]

    [Szerkesztve]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Aktív témák