Új hozzászólás Aktív témák

  • Sindri Myr

    csendes tag

    válasz Alastair' #583 üzenetére

    Köszi a választ.

    Az E8200-as procival+4GB rammal rendelkező gépeddel nézted az AvP vram fogyasztását?
    Milyen grafikai beállításokkal?

    Azért kérdezem, mert az én gépem szerintem akkor se tudna az ilyen rendszerigényű játékokból közepes grafikánál sokkal jobbat kisajtolni, ha egy GTX480-as lenne benne. :D
    A te procid+ramod jobban ki tudja használni a kártyát. Valószínűleg magas grafikával játszottál és arrafelé már elkellhet az 1giga vram.

    Felteszem, ahogy egyre lejjebb vesszük a grafikai beállításokat, annál kevesebb vramot eszik az adott játék.
    Attól félek, hogy a processzorom és a memóriám miatt, nem tudok olyan magas grafikai részletességet elérni, ahol már hasznát vehetném a +vramnak.
    Vagyis könnyen lehet, hogy ebben az esetben egy 512 megás kari ugyanolyan jól teljesít, mint egy 1GB-os, mivel a szaggatást elkerülendő, le kell szednem a grafikát.

    Alapvetően nem a mostani vasigényes játékokra szánom a gépem, de jó lenne egy kicsit "belekóstolni" a DX11-be. Ezért is vennék GTS450-et, nem pedig GTS250-et. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindent DX11-ben akarok futtatni, ha kevés a gépem valamihez, beérem a DX9-10-zel is.

    Ezt a kártyát leszámítva, biztosan nem fogom fejleszteni a gépem, tehát a többi alkatrészem képességeit figyelembe véve, megéri-e az 1GB-os GTS 450-et vennem az 512-es helyett? Ki tudom-e használni azt a +vramot, vagy egy kicsit túllövök vele a célon? (a procit természetesen húzom)

    Ha olyan gépem lenne, mint neked, akkor egyértelműen az 1GB-osat venném, vagy még jobb karit, viszont az enyémbe nincs kedvem túlvásárolni magam. :)

    Elnézést a regényért. :))

    [ Szerkesztve ]

    Chaos comes for you!

Új hozzászólás Aktív témák