Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz HUNited #1617 üzenetére

    Alapjában a töltőkről volt szó, nem az akkukról, de ahogy AxBattler is említette, AA-méretben van a hagyományos eneloop (1900 mAh), az eneloop lite (950 mAh) és az eneloop pro vagy XX (2500 mAh). Ezen névleges kapacitásértékek az egyen generációk esetén minimális mértékben eltérnek, de már a Sanyo legelső AA-eneloopja is névleg 2 Ah-s volt.
    Azt többen is említették az elmúlt években, hogy az Ikea Ladda akkuja a valóságban átcímkézett eneloop, de erről ténylegesen meggyőződtem, miután nálam maradt egy ismerős Ladda akkupárja jó fél évre. Az egyszerűen megállapítható paraméterek: névleges kapacitás, az önkisülés sebessége és a belső ellenállás alapján valóban hozzák az eneloop pro szintjét.
    #1618: "No, vettem egy IKEA Kvarts-ot, a manualjában ez van írva"
    A pdf-ben elérhető manual-ok miatt írtam én is, hogy eltérnek a névleges töltési idők és áramok a két gyártmánynál. Viszont mind a kettő leírás csak egyfajta áramértéket említ AA-mérethez, ugyanakkor az 1-2 darabhoz képest kétszer annyi töltés időt 3-4 darabhoz, ami fele áramértékre utal. A Panasonic még jobban megkavarja a dolgot, mert a weblapja 4x 550mA-t ír, a pdf-je meg összes maximum kimeneti áramot említ (AA: 3,2 A), de legfeljebb az utóbbival jön ki 2 órás töltési idő 1-2 darab 2500 mAh körüli AA-cellára, mivel ahhoz legalább 1300 mA-es cellánkénti töltőáram lenne szükséges..

Új hozzászólás Aktív témák