Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz 313313 #50500 üzenetére

    Nemtom, nekem megvan letöltve, rágódtam is rajta, nekem tökre nem egyértelmű és nem jön le ez belüle. Ezek vannak benne:

    villamos energia rendszerhasználati díjak, csatlakozási díjak és külön díjak alkalmazási szabályairól szóló
    10/2016. (XI. 14.) MEKH rendelet (a továbbiakban: Rendelet) 2. §-a a következő 15. ponttal egészül ki:
    (E rendelet alkalmazásában:)
    „15. zónaidők: a villamos energia rendszerhasználati díjak elszámolása céljából meghatározott alábbi időszakok:
    a) nappali időszak: 6:00–17:00 óráig,
    b) csúcsidőszak: 17:00–22:00 óráig,
    c) völgyidőszak: 22:00–6:00 óráig.”

    (1) A Rendelet 9. § (2a) és (2b) bekezdései helyébe a következő rendelkezések lépnek:
    „(2a) A 2024. január 1. előtt létesített (az elosztói szabályzatban meghatározottak szerint üzembe helyezett)
    háztartási méretű kiserőmű esetében az üzembe helyezését követő 10. év végéig, de legalább a 2024. január 1. utáni
    első elszámoló számla által érintett időszak végéig a mérési intervallumokban mért, irányonként elkülönített és
    összegzett mennyiségek különbsége alapján kell a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat megfizetni.
    (2b) A (2a) bekezdéstől eltérően a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat az adott elszámolási időszakban
    az irányonként elkülönített és összegzett villamosenergia-mennyiségek alapján, irányonként kell elszámolni és
    megfizetni
    a) ha a háztartási méretű kiserőművel rendelkező felhasználó ezt kéri, vagy
    b) a 2024. január 1. előtt létesített (az elosztói szabályzatban meghatározottak szerint üzembe helyezett) háztartási
    méretű kiserőmű névleges hatásos teljesítményének 2023. december 31. napját követő bővítése esetén a bővített
    háztartási méretű kiserőmű egésze tekintetében.”

    És ott rémlik, hogy az elején a módosított szöveg a 2a-ban kb. 2 szó volt.

    Ez volt az eredeti:
    (2a) * Háztartási méretű kiserőművek esetében a mérési intervallumokban mért, irányonként elkülönített és összegzett mennyiségek különbsége alapján kell a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat megfizetni.

    (2b) * A (2a) bekezdéstől eltérően a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat az adott elszámolási időszakban az irányonként elkülönített és összegzett villamosenergia-mennyiségek alapján, irányonként kell elszámolni és megfizetni

    a) a háztartási méretű kiserőművel rendelkező felhasználó ez irányú kérése esetén,

    b) a 2023. december 31. napját követően létesített (a rendszerhasználó által készre jelentetett) háztartási méretű kiserőmű esetében, valamint

    c) a 2024. január 1. előtt létesített (a rendszerhasználó által készre jelentetett) háztartási méretű kiserőmű névleges hatásos teljesítményének 2023. december 31. napját követő bővítése esetén a bővített háztartási méretű kiserőmű egésze tekintetében.

    Ebből tökre nem következik nekem a havi szaldó, pláne, hogy ez RHD-ról szól. Utána meg elosztói okosmérős teljesítménydíjról. Szerintem csak az oldalát futtatja a csóka.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák