Új hozzászólás Aktív témák

  • warning19

    csendes tag

    Kértem be a napelem szövetség honlapján keresztül árakat, ahogy tanácsoltátok. Elég érdekesek számomra amiket küldtek.
    16 000ft-os havi villanyszámla, 3x20A-es hálózat, nagyjából déli tájolású 40 fokos tető, ezek voltak a kiinduló adatok.
    Erre küldtek 3,6-5,76kWp-es rendszereket. Mennyire általános, hogy ekkora a szórás az egyes cégek által ajánlott rendszerek között, mikor a kiinduló adatok mindenkinek ugyan azok?
    A cégek fele a három fázisú betáp ellenére 1 fázisú rendszerre adott ajánlatot. Ennek mi az oka? Azt néztem, hogy a 3 fázisú inverterek drágábbak mint az 1 fázisúak. Meg értelemszerűen több anyag kell hozzá. Ezzel próbálnak kicsit végösszeg tekintetében olcsóbbak lenni? Vagy ekkora rendszer esetén nincs értelme a 3 fázisú inverternek?
    A SAJ Suntrio Plus 6K inverter lehetséges, hogy 260 000ft-al olcsóbb mint a Fronius Symo Web 6.0-3-
    M? Egy ajánlatadó adott nagyobb rendszerekre is árat és csak az inverter az eltérés látszólag, de a végösszeg sokkal magasabb a Fronius esetén.
    Nagyon kevés ajánlatban kaptam 400 000ft/kWp-es árnál jobbat. Jellemzően inkább 420-440 000ft között mozogtak.
    Aki esetleg még ugyan így kér a napelem szövetségen keresztül árat, azt tanácsolom nézzen utána a cégeknek optenben vagy egyéb helyeken, mert van köztük külföldi, pár hónapja alapított, 0 alkalmazottal rendelkező.

Új hozzászólás Aktív témák