Új hozzászólás Aktív témák

  • tbc2

    tag

    válasz senki68 #29911 üzenetére

    Sehogy, nem számolás eredménye, csak a hasamra ütöttem. De akkor számoljunk.

    Van a 2532 kWh/év limit, ez a rezsicsökkentés limit. Ez havi 7800 Ft-os áramszámla.

    Filmünk kitalált főszereplője, Zsolti a normál, kereken 2532 kWh-s éves áramfogyasztása mellett bojlerrel melegíti a vizet a fürdéshez. Havi plusz 10.000 Ft-jába került eddig ez. Mostantól a szolid 8-szorosára (12-szeresére? kitudja!) emelkedik ez az összeg, tehát havi 80e Ft-ba kerül, hogy annó nem átfolyós vízmelegítős kombi gázkazánt választott. Ami 50e Ft-tal többe került volna annó 7 éve, amikor a kazánt vette. Ezért a bojler mellett tette le a voksot.

    Na ez a havi 80e Ft 12 hónap alatt 960e Ft-ot jelent. Ha tízszeresére drágult, akkor havi 100e és éves 1.2M.

    Nem tudom, hogy mennyire helyesek a példában szereplő számaim, mert én az átfolyó vízmelegítéses kazánt választottam annó :) - mint kiderült - helyesen. De a nagyságrendje bizonyára stimmelt. A piaci áramár ismerete nélkül ennél pontosabb becslést nem tudok tenni, de itt is ilyesmi számokat látok:

    https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220713/johet-a-tizszeres-aram-es-gazszamla-magyarorszagon-ezt-a-ket-abrat-sohasem-akartad-latni-556167

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák