Új hozzászólás Aktív témák

  • senki68

    senior tag

    válasz HunChris #18066 üzenetére

    Mindeki jó valamire ha másra nem elrettentő példának.

    Na az én napelem telepítésem pont erre jó.

    Átgondolatlanul, kapkodva, nem is néztem utána.

    Most, hogy már fenn van a tetőn és üzemel, én is jobban beleástam magam a témába, kicsit másként látom. Most másként telepítenék.
    Viszont ami jó a sok rosszban, a meglévőre megkaptam az 50% állami támogatást. Láttam hogy kell szerelni, átlátom az egész működést.
    Maradtam a szaldóban. /persze így utólag könnyű mondani, hogy mindenki maradt, de ezt még áprilisban senki nem tudta./
    Mivel közben papíron én is napelem telepító vállalkozás lettem, így a bővítést meg tudom csinálni magamnak.
    Mivel magamnak csinálom, nagykerből szerzem be az árut, még az is lehet nettóban, így a bővítés nem kerül többe, mintha egy külső céggel csináltatnám, és vennék rá igénybe 50% állami támogatást.
    Mivel beleástam magam az SE inverter lelki világába, a következő invertert én magam fogom regisztrálni, felügyelni.

    A meglévő 6.375 mellé még teszek 6.24-Kwp-t talán ez már elég lesz az éves fogyasztásomra.

    Azért viszont nem teszek fel egy 10K-s invertert egy 6K-s rendszerre ,hogy majd 10 év múlva bővítem.

    Anno elég sok tetőteres ház épült, hogy majd beépítjük a tetőteret, és 90%-ban nem épült be. Szerintem elég sok napelemes rendszer is erre a sorsra jut.

    Nincs fél éves a rendszer június 04. óta üzemel :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák