Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csatravi

    senior tag

    válasz MC Pite #71869 üzenetére

    Egyébként tudja valaki a C4 (0720) miben tér el a C3-tól?

    A C4 alapja a 0720-nak de C4 ≠ 0720 . Így a C4 és a 0720 is eltér a C3-tól.
    De megnézheted itt ha érdekel. Elég kiválasztanod a specifications résznél a vizsgálandó minősítéseket.

    Fura miért egyszerűbb adott márka olajainak fantázianevét megjegyezni (és jellemzően nem tudni milyen minősítésű olaj is az) mint csak a minősítést megjegyezni(ami bármilyen gyártónál használható infó).

    Míg egy szabvány egy tól-ig értéket takar addig egy fantázianév mögött már ott vannak az olaj konkrét tulajdonságai. Tehát hiába tudom azt hogy A3/B4 vagy akármi más attól még meg kell keresnem a konkrét olajat (fantázianevet) ami a kellő paramétereket tudja. Szóval az hogy tudom hogy valami A3/B4 vagy akármi más minősítés azzal még nem jutottam sehova. Ezért egyszerűbb a fantázianév megjegyzése.

    Illetve hogy miért jobb az egyszerűbbik (5W40 C3) olajból a drágábbik, mint jobb minősítésű középkategóriás (amennyiben a jobb minősítés is jó hozzá, pl 5W30 C4).

    Az A3/B4 és a C3 között is van már különbség (pld 8100 X-cess 5W-40 vs 8100 X-clean ) a C3 hátrányára. Alacsonyabb HTHS, és sokkal gyengébb TBN érték. Az 5W30 C4 meg csak egyes modellekbe való. Az újabb olajok újabb tecnikai és környezetvédelmi követelményekhez lettek passzítva.
    A véleményem a dci-k figyelembevételével formálódott.

Új hozzászólás Aktív témák