Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prsq

    tag

    válasz prsq #76656 üzenetére

    Hát nem sikerült nekik.

    Azért akartam függetleníttetni, mert eladnám (nem magában, egy routerrel együtt, alternatív fw, atomstabil mobilnettel), és hát ugye előnyösebb, ha független a modem. Én vagyok az első tulaj, legálisan csak én intézhetem.

    Kétszer bosszantottak nagyon fel.

    1. Bementem, így személyesen, két hét múlva, ahogy kérték, annyi válasz jött a szervizből, hogy "régi készülék". B@zmeg, erre vártam két hétig? Miért nem lehetett kiértesíteni, miért cseszik az időmet? Ott van a mobilszám az előfizetéshez, arra is küldhettek volna SMS-t. Az üfszolga magyaráz, hogy hát ez van, be kell küldeni, szoftveresen tudják megcsinálni, blabla. De úgy általában nem igazán izgatta a dolog.

    2. Ezek után elémtol egy Készülékfüggetlenítési megállapodást két példányban. Elolvasom, nézek rá, hogy ezt én bizony alá nem írom. De hát le lett kérve a kód. Ja, csak nem jött semmi. Akkor sem írom alá, ez olyan, mintha megcsinálták volna a függetlenítést.
    Még ő prüszkölt, de ráírattam mindkettőre, hogy a függetlenítés nem történt meg.

    És ezen úgy felb@sztam magam, hogy ahogy lehetőségem nyílt, bevetettem magam az internet sötétebb bugyraiba :D , és félóra múlva a modem függőségi problémája meg volt oldva. (Nem kellett semmi szoftveres mókolás.) Kellett nekem törvénytisztelő állampolgárként kezdenem...

    Kedves Telenor, ezért egy előfizetés most ugrott. Gondolkoztam, hogy érdemes-e fenntartani a számot, ezek után egyértelmű a nem.

    Úgy működik ez a függetlenítés a szolgáltatóknál, mint általában a jog kis hazánkban. Kiskapu, kibúvó, "csak". Így kényszerítik bele illegális műveletekbe az embert.

    A Vodafone azért tudott ennél cifrábbat is. Bevittem egy 3-4 éve, SIM-mel együtt vett butatelót. Azt mondták, nem tudják függetleníteni, mert nem látják az IMEI-t a rendszerben. Mondtam, akkor a rendszer sz@r, mert a Voda hálózati zár nem éjjel suttyomban került a telefonra. Akkor sem tudnak vele mit csinálni. Ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák