Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz aleister #23469 üzenetére

    Sejthető, hogy az exponenciálisan azonos arányban növelt megapixel arány /per/ szenzor méret, mint egységnyi munkafelület hasonló eredményhez vezet mint APS-C vonalon...

    Bár látható, elég hamar kedvenc gép lett komolyabb fotósok között a D800E...
    Lehet nem olyan szar :DDD
    Csak hát az árak USA mértékekben is elmegy kategóriásak... Magyarisztánban horror... magán embernek legalább is.

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • phaseOne

    tag

    válasz aleister #23469 üzenetére

    Na, csak hogy én is beleszóljak; igen ha nincs AA filter (de a D800E-ben van, csak kisebb a szórása (én úgy tudom)) akkor a Nyquist szabály értelmében ha a pixel lineáris mérete d akkor a képérzékelőre vetülő 2d-nél rövidebb hullámhosszú jelek hibásan lesznek mintavételezve, moire effektus lép fel.

    Az érzékelőre vetülő kép részletességét alapvetően az objektív határozza meg. Ha az objektív túlságosan részletes képet vetít egy AA mentes szenzorra akkor az előbb leírt hiba történik.
    Amennyiben az objektív tényleges lineáris felbontása fele csupán a szenzorénak, akkor az AA filter biztonsággal elhagyható.

    Innentől nem igazán értem hogy mi értelme van elhagyni az AA-t mert úgy is csak rosszabb üveget tehetsz rá...
    Más kérdés, hogy ha a mi üvegeink nem érik el ezt a felbontást (?) akkor legalább nincs kétszer megvágva a freki spektrum. Én csak erre tudok gondolni...

    De ugyanakkor a D800 pixelei (kb) akkorák mint D7000-éi... akkor abba se kéne? :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák