Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz aleister #15250 üzenetére

    Ez igaz. De próbáld ki pl. gugliba írd be szó szerint ennyit: "lenstip sigma 24-70" - első találatként hozza a review-t, általában letesztelik ők is tökugyanazokat az obikat mint PZ-ék, de van egy csodálatos 10-es pontjuk a tesztben, ami PZ-nek nincs: autofocus. És itt feketén fehéren megmondják, hány shot megy mellé és hány bele.

    Valami ilyesi lesz belőle:

    When it comes to accuracy – and it’s an important issue for the Sigma lenses – we can find no serious fault either. The lens worked on the Nikkon D200 very well because the number of errors during the studio test didn’t exceed 2%. What’s interesting, there were a bit more problems while working on the D3x – the number of errors reached 6%. Still, you can’t complain. We got the real troubles when we tried the version with the Canon mount on an EOS 5D Mark II reflex camera. The lens had a frontfocus so big that even the built-in calibrating couldn’t manage it. We simply lack the scale.

    És itt tök jó százalékok vannak, ami nekem spec tetszik, mert nem levegőbe beszél, hogy "ááá szerintem nem jó" vagy behasal valamit, attól függően, hogy milyen szél fúj, hanem fogja, lő és számol, kijön egy tört, az ad egy százalékot és csoki, nincs melléduma. ;)

    Az MTF-jüket és a többi pontot viszont jobban szeretem PZ-től nézni. Valahogy szemléletesebb. A bokeh teszt is, mert élő bokeh-t néznek PZ-n (kártyás sakkfigurás izé), míg lenstip-ék csak vörös köröket.

Új hozzászólás Aktív témák