Új hozzászólás Aktív témák

  • imyourfriend

    őstag

    válasz m3ss #13893 üzenetére

    17-70 nálam önálló életet élt, ha lefelé volt tartva akkor kicsúszott a tubusból ha felfelé akkor visszacsúszott a tubusba. 24-85 nem csinál ilyent, ezért kedveltem meg elsősorban. :) Egyszer takarítottam eddig, azóta lőttem ~50 képet, majd ha meglátom akkor előkapom a szenzorpucolót és begyűjtöm az olajat. :) Annyira azért nem nyomott, 350-ért már lehet keríteni 1-1 jobb állapotút de inkább 370-390 ahogy nézegettem annó. F/1.8-nál nem látszódik, de f/8-nál alig látszódott. 16-os rekeszen már annál jobban,de nem olyan vészes ez így elsőre mint amilyennek mondják. Lehet hogy egy jó példányt fogtam ki, egyenlőre megoldottnak tűnik a gond.

    (#13897) Eperkutyus: LR-t használok, de ha ACR annyival jobb akkor kipróbálom idővel. LR-ben nincs gond a sebességgel bár a nagyobb raw-ok miatt picit többet kell várnom hogy importálja/exportálja a képeket, nemgond. Auto iso-t kell beállítsak én is úgytűnik, eddig A módban voltam és fix isoval, épp amilyen az időjárási viszony vagy amilyen fények voltak belőttem egy értékre aztán kész. Bele kell tanuljak komolyabban az utómunkába, ez egy új dolog nekem hogy kétszeri élesítés de majd kipróbálom csak menjen el ez a fránya nátha. :(( Utómunkát eddig nem gondoltam túl jelentős dolognak, de ahogy látom mennyit beszéltek róla és mennyit számít hozzá kell fogjak én is. :)

Új hozzászólás Aktív témák