Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    titán

    válasz csatacsita #5825 üzenetére

    Én mindkettőből szoktam vásárolni, át kell nézni a hirdetést pontosan és az alapján dönteni.
    Nálad azt tudni kellene hogy milyen korszak amit gyűjt
    Ep I. (kb. 1835-1920)
    Ep II. (kb. 1920-1950)
    Ep III. (kb. 1949-1970)
    Ep IV. (kb. 1965-1990)
    Ep V. (kb. 1990-2006)
    Ep VI. (kb. 2007- )
    A mozdony típusa: Gőzmozdony, Dízelmozdony, Villanymozdony
    Esetleg csak speciális kör, mondjuk MÁV mozdonyok, vagy gyártó specifikus, Piko, Tillig vagy Zeuke ha TT

    Nem lehet általános elvet meghatározni, fogtam már ki úgy buy it now mozdonyt (H0-ás-ban "utazom") hogy hagyaték volt bontatlan dobozban és gyorsan akart tőlük megszabadulni és ezért az átlag ár alatt rakta fel. Gyorsan el lett kapkodva.
    Licitálósnál meg elszaladhatnak az árak és van amikor 25-50 € centtel más viszi el előlem egy új vagy nagyon jó állapotú dolgot.
    Ha használtról van szó akkor átnézem a képeket, a leírást milyen hibák vannak, ha olyan amit akár én is tudom pótolni, kiküszöbölni akkor jöhet a dolog. Vannak viszont olyan letört alkatrészek amelyeket nem lehet pótolni csak nagyon drágán (meg kell venni egy olyat amin az megvan), a repedések, mély karcolások, megolvadt burkolat esetén az legfeljebb donorként jöhet számításba, de akkor nagyon olcsónak kell lenni, a festés hiányossága nem feltétlen nagy probléma.Világítás ha van és a motor az működjön.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák