Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Ear001 #89480 üzenetére

    A nem idegesítőt úgy értettem, hogy élvezhető. :)
    Hallom, hogy az olcsó dac mit nem tud, de ettől még a kedvenc zeném ugyanúgy tudom élvezni. Persze ez én vagyok.

    Exodius
    Az öreg autó hasonlat amúgy nem rossz. Az erősítőknél látom az analógiát.
    19 éves toyota corolla-m van. Ugyanúgy teszi a dolgát és elvisz A-ból B-be, mint egy mai hasonló paraméterekkel, DE mivel öreg, egyre több dolgot kell cserélni benne. Nem szeretek ezzel foglalkozni, így idén lecserélem valószínűleg.

    Volt Denon PMA-360-m és használtam hozzá Philips Legend 2 hangfalakat. Nálam nem volt velük gond, de ahogy láttam az erősítő az új tulajnál pár év múlva ledöglött. A Philipsnél meg utólag kiderült, hogy lehet az egyik halkabb, mint a másik.
    Volt Nad 3020-m is. Nálam működött, az új tulajnál pár év múlva ledöglött benne valami.

    A régi eszköz olcsóbb és adott esetben olcsóbban lehet szervizelni, de előbb vagy utóbb dolgod lesz vele. Ha nincs szerencséd, nálad romlik el, neked kell felújítattatni, stb-stb. És megtalálni is nehezebb, "vadászni" kell.
    Van aki ezeket a dolgokat nem akarja a nyakába venni és vesz újabbat.

    Pl. hülye lettem volna nem megvenni a hivox amp4me-t, ami sokkal kisebb méretben, új eszközként lemosta a Nad 3020-t.
    Addig úgy voltam vele, hogy a retro cuccal jobban járok. Fordult a kocka. (Ugye ez kapcsolódik a múltkori hasonló nagy vitához, hogy volt-e fejlődés. ;] Azonos teljesítmény olcsóbban = fejlődés)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák