Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz F-ECT$ #106386 üzenetére

    Ha nem felejtem el, a cégtől haza viszem a Monitor 60-asat, és próbálgatom néhány cuccról (Tempotec Sonata HD, Loxjie D10, meg Ifi Zen DAC V2 van). De szerintem felesleges alá akkora vas, lehet elég volna hozzá a butított verziója, az Ifi Zen Air Dac. Balaced úgyse kell a Monitornak.

    Eladó Meze 99 Neo + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • F-ECT$

    titán

    válasz F-ECT$ #106386 üzenetére

    Azt hiszem elrontottam :( emiki6-nál a lánchallgatás közben azt hittem, hogy nekem elég egy belépő szintű fejhallgató (20-30k) "bármibe" dugva, az is tudja azt, ami nekem kell ahhoz, hogy élvezzem a zenét, és ne arra figyeljek, hogy hogyan szól. Éreztem apró különbségeket a fejhallgatók cserélgetése közben, de egyik sem volt se olyan, hogy "ledobom a hajam" az élménytől, se olyan, hogy "mi ez a sz@r?!". (Mondjuk rossz fejes nem volt az asztalon :D ) De azért csak nem hagyott nyugodni a dolog, gondoltam veszek egy használt hordozható dac/amp-ot, hogy hátha hosszabban hallgatva jobban rááll a fülem a minőségbeli különbségekre.
    Aztán telt múlt az idő, nem nagyon találtam a HA-n olyat, amit megvettem volna, volt olyan, amit az orrom elől vittek el, meg olyan is, ahol nem jelentkezett az eladó többszöri keresés ellenére sem, és már majdnem le is tettem a tervemről, hogy vegyek bármit is, aztán FB-n jött egy olyan ajánlat szembe, amit nem tudtam kihagyni. Pedig a kommunikáció alapján azt gondoltam, hogy csaló vagy nem teljesen normális az ember, de végül találkoztunk személyesen, és jó hogy nem beszéltem magam róla, mert kellemes csalódás volt, jót beszélgettünk. K5 Pro + HD 600, csak egyben adná, külön-külön rosszabb az ár. Gondoltam egye-fene, megveszem, a HD 600-at eladom gyorsan, nekem úgyis csak a K5 Pro kell a Monitor 60 és a HD 559 mellé (illetve van még egy HD 555-öm is, de szegényen már fél kg ragasztó van, hogy szét ne essen).
    Hazahoztam, összedugtam (ha már lúd, akkor legyen kövér - rögtön a HD 600 ment rá), kicsit csodálkoztam azon, hogy még a HiFi Plus Tidalos előfizetés esetén se vált zöldre az indikátor lámpa, de mindegy is, gondoltam, elkezdtem hallgatni. Eltelt 1-2 óra kényelmes zenehallgatással, aztán eljött az egyik kedvenc (teszt) számom: Daft Punk - Contact. Meghallgattam, a szám most is jó volt, de a minőségen nem éreztem semmi extrát. Aztán gondoltam teszteljünk egy kicsit, gyorsan visszadugtam a Monitor 60-at, és azt hittem rosszul hallok. Mondom "mi ez a sz@r?!", hát ez eddig tök jól szólt. Gyorsan feltettem a tizenéve szinte folyamatosan hallgatott HD555-öt, és nem hittem el, amit hallok (vagyis inkább nem hallok). Eztuán a HD 559-től se estem hanyatt, de abból már valami olyasmi hangok szóltak, amire emlékeztem. Vissza a HD 600, és azt gondoltam "ez az, erre emlékszem". Ami ugye lehetetlen, mert most hallottam ezt a számot először ezen a láncon, de úgy tűnik a memória ebből a szempontból nem a legpontosabb. Csak gondolom a fejemben megszépült a korábbi hallgatásaim emléke. Szóval azt hiszem elrontottam: 40 évig tök olcsón megúsztam ezt a fejhallgató dolgot, most meg kezdhetek költeni rá :O Azért remélem, a mostani lánc kitart egy ideig :B

    Dive ever, work never.

Új hozzászólás Aktív témák