Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Ribi #13272 üzenetére

    Akkor olcsóbban adom... de minek csökkenteném feleslegesen az órajelét hogy szegény felhasználó ezzel "baromkodjon" ?
    De te is igen jól tudod látom :C
    Ha van egy procim ami kész és bevan tokozva és útra kész nem fogják átórajelezni és occóban adni "mert csak így megy el" ...
    Amikor még tokozatlan (és ebből szokott inkább több lenni) és látják hogy csak kisebb áron vinnék akkor olcsóbb tokot és interposert kap a Si lapka, de így már természetesen nem garantálható a nagyobb órajel és mivel minden CPU gyártó cég legfontosabb elvárása, hogy minden proci dobozból kivéve stabilan menjen egyből, ezért "biztonság kedvéért" lejjebb állítják. Ha 100ból 3db nem megy stabilan 3Ghz-en akkor mind a 100at 2800Mhz-re állítják és ez így van jól!
    Olyan nincs hogy van n db jó procim és hogy eltudjam adni ebből x-et már kész állapotban lejjebb állítok és olcsóbban adok...
    Olyan van hogy egy tokozatlan raktárkészletet sokkal olcsóbb körítésben de ezért biztonság kedvéért kisebb órajelen adok olcsóbban.
    Szerinted egy jó 3GHz-es 110W TDP-re tervzett procihoz való drága hőpasztát tesznek egy 65TDP-s prociba? és "lejjebb" állítottan occóban adják???
    És mi volt régen 10 éve már akkora ugrás ebben az iparban mint arról beszélni, hogy a légcsavaros gépeken sokat lehetett könnyíteni könnyű fém légcsavarral anno persze most már a torlósugárhajtóművekkel repülnek prototípusok...
    És elég sok "rohad" rá a chipkészítőkre! :) Átlagosan évi 6-6,5% (Intel adat.)
    Annyi közöm van hogy láttam már frekvencia-selejt arány eloszlás diagramot... És ti? :R

    De nem egy CPU tunning versenyen jelen voltam és öntögettem anno a nitrot de még heliumot is öntögettem...

    Ez a tananyag is része volt a szakvizsgámnak. És képzeld voltam Chip tokozó gyártósort "nézni" és monolit gyártósort is láttam élőben. :DD

    De még 1 kérdés szerinted az OEM gyártók mennyire örülnének annak, hogy van 3 féle termékük de a felhasználók csak a legolcsóbbat veszik mert abban a proci tunningolható biztos a legdrágább szintjére. Jah hogy ez akkora bukta, arc égés, szívás hogy meg se merik kockáztatni!

    És nem csak az AMD/INTEL gyárt ám procit... Sőt hogy pontosak legyünk AMD nem is gyárt már... de még a pontos gyártástechnológia tervet se csinálnak csak design-t.

    Remélem elég érthető volt. :R

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák