Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zull

    senior tag

    Hali! A canon penzvisszafizetessel lenne egy aprobb gondom, miszerint: Az online regisztracio soran kerik a sorozatszamot, ezzel nem is lenne gond, de mivel en kitet vettem (40d + 17-85mm is usm) ezert lovesem sincs hogy hol talalom meg a (kozos?) sorozatszamot. A honlapjukon sincs semmi csak hogy az objektiven vagy a vazon hol talalom meg de gondolom kitnel a kit sorozatszama kell (ha van ilyen)

    Akinek van tapasztalata kitsorozatszammal (deviccesenhangzik:D) vagy a penzvisszafizetesi akcioba kuldott mar vissza kithez levelet vagy hasonlot az lecci irjon, fontos lenne! Elore is koszi!

  • Zull

    senior tag

    válasz Tüzi #658 üzenetére

    ez nem is hangzik butasagnak :), de biztosra megyek, meg beszelek a boltal meg meg utananezelodok, azert 50k az 50k, nem akarom elszabni :)

  • Zull

    senior tag

    válasz Bagaba27 #5018 üzenetére

    Lehet nem tűnt fel, de videózásra akarja használni. :) Csinálj már kérlek egy értelmes focus pullt az 1.8assal :) Az 1.4esre legalább fel tud tenni egy rendes follow focus riget. De a legfontosabb dolog, hogy akar-e mellette fotózni is, vagy sem, mert ha nem, akkor itt már többen előttem is irták, hogy nem kell eröltetni a canon obikat, egyrészt se autofocus nem kell a videózáshoz (mert ugye eleve nem lehet használni, meg rendes filmes nem használ autofocust) másrészt annyira borzalmasan jó karcolat se kell, mivel effektive 2 megapixelt kell kikarolni 21 helyett.

    Sokkal fontosabb viszont hogy nagy fókuszút legyen, és minél minél jobban lekerekített blende. Ha ő most megvenné az általad ajánlott 1.8ast, akkor nem tudna rendesen fókuszálni, továbbá mivel 5 pengés a blende, ezért a kimosott highlightok extrém parasztul néznének ki. M42es obikat érdemes lehet nézegetni (CZJ sorozatot tudom ajánlani), 50esből kaphatók egész csinos darabok, több mint 270 fokos felosztású focusgyűrűvel. De a fentebb említett samyangok is nagyon jók, bár azért jócskán többe kerülnek mint egy kupac M42es obi (és jócskán kevesebbe, mint a canonok)

    Ettől függetlenül azt ajánlom, hogy shallow DOF-hoz vegyen egy normális, minőségi, nagy focus úttal rendelkező obit (szóval kell egy jó 50es meg egy jó 85ös obi), mert ott nagyon fontos hogy nyitott blendénél is értelmes legyen rajzolata. Többihez meg simán lehet M42 obikat használni, mert ugyen wide open azok nem valami szuperek, de 4-5.6tól már simán jók.

  • Zull

    senior tag

    válasz k1csi #5019 üzenetére

    "Egyébként a DSLR-el nagyon kis zajt jórészt a fényerős obiknak köszönhetően lehet elérni."

    Ez így azért ebben a formájában nem igaz, sejtem mire akartál célozni, de szerintem ez sokak számára félreérthető lehet. Inkább úgy fogalmaznék hogy amiatt, mert egy fényerős obi egységnyi idő alatt több fényt tud átengedni, mint egy nem fényerős így lehetőség nyílik ugyanolyan záridő mellett kisebb fényérzékenység (kisebb ISO) használatára. (Mert ugye maga a zaj az érzékelő felületének méretétől függ)

  • Zull

    senior tag

    válasz jcvd #5031 üzenetére

    Itt nézz körbe, itt elég sok gép-memóriakártya kombó sebessége le van írva: [link] van aki erre, van aki arra esküszik, ugye nem sűrű hogy egy memóriakártya tönkremegy, szóval általában mindenki arra esküszik, amilyen kártyája először volt. (Amúgy nagyjából mindenki ugyanannak a gyártónak a memóriachipjét használja, csak saját vezérlőt rak hozzá, és más matricát.) Nekem jó tapasztalataim vannak a sandiskkekkel, és úgy általában a canonokkal is jól dolgoznak össze megfigyeléseim szerint (még kingstonokkal van tapasztalatom) Szerintem ne a gyártón gondolkodj, hanem sokkal inkább a méreten.

    Nem ajánlott 16osnál nagyobb kártyát használni (ez videóra igaz, fotóra még kisebbet szoktak használni a profik), mert ugyan baromi ritkán megy tönkre memóriakártya, de akkor viszont nagyon nagyon nagyon sokat lehet vele bukni (képzeld magad egy esküvőfotós helyébe) Inkább vegyél 3-4 16os kártyát mint 1-2 nagyot. Ez sokkal fontosabb mint a kártya gyártója.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák