Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peetry

    senior tag

    válasz Clemi #8518 üzenetére

    szerintem amúgy senki nem ajánlgatta 2x 3x drágább obikat, nem is értem mire föl a felháborodás. el lett mondva hogy 17-85-öt ne, ha nagyon 100 alatt akar, akkor 18-135, vagy 18-200, de ne várjon sokat. Meg el lett mondva hogy a kívánt célra ami megéri a pénzét a 17-70, meg a 15-85, amik drágábbak, de jobban jár ha meg tudja toldani / keres használtat. Senki nem azt mondta, hogy csak ezek a jók, hanem hogy ha tud még hozzátenni, akkor inkább ezt ajánljuk. Innentől kezdve meg a kedves delikvensen múlik, hogy megveszi-e 70ért a 17-85-öt és csodálkozik, hogy nem csinál jobb képeket mint a kit.

  • KTTech

    veterán

    válasz Clemi #8518 üzenetére

    Senki nem a legdrágábbat ajánlotta, hanem a legolcsóbb olyat, amit már érdemes megvenni... ár/érték alapján.

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

  • k1csi

    senior tag

    válasz Clemi #8518 üzenetére

    Egy adott ár alatt már nehéz jó obit ajánlani különösen annak aki megazoomot akar mert azt a kompakt is tudta meg azt hiszi, hogy a DSLR szenzor generálja a fényt. :))

    A valóság meg az, hogy minőségi előrelépés attól várható, ha jobb obit, vakut stb. veszel. Azaz reálisan a vázad összességében kevesebbet ér mint a többi cuccod (mondjuk itt én pl. már kezdek elég extrémbe menni mert lassan már a vakum is többet fog érni mint a vázam). A szenzorok felbontása már rég lekörözte az obikét már a belépő kategóriában is.
    Fényt meg a legjobb, ha külső vaku generálja, mert a beépített rossz helyen van, nem elforgatható, nem fogsz záridőben X-Sync alá menni stb.

    Egyébként többször ajánlottuk pl. már a non-stabis Tamron 17-50-et is. Nem azért mert az a legjobb obi (pl. az AF-e elég zavaró, nincs benne IS, az IS verzió problémás stb) viszont fényerős és már nyitva is jó a felbontása.

    Tessék egy 24mm-es 17-85 vs. Tamron 17-50 ahol a 17-85 rekeszelve van a Tamron meg nem.
    Azért az egy kicsit gáz, hogy 2Fé nagyobb rekesszel egy hasonló áru obi lemossa (ami még ennél nagyobb gáz, hogy ezt még mindig árulják).

    Ha meg szerinted minden szar, ami nem egy vagyonba kerül, akkor a Canon minek gyártja?

    Jó kérdés. Fel nem fogom, hogy ezzel miért nem állt le a Canon miután kihozta a 15-85-öt. De gondolom amig van igény rá (és profit belőle) miért ne.

    [ Szerkesztve ]

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • fattyu

    veterán

    válasz Clemi #8518 üzenetére

    Még egy gondolatocska ehhez az egészhez.
    megint lehet az én készülékemben van a hiba de azt hinném eme sanyarú magyar valóságban amikor valaki a nehezen megkeresett 50-100-200 ezer forintját készül hobbijára elkölteni akkor venné magának a fáradtságot hogy beüsse a nyüves gugliba hogy canon 17-85 review vagy mitbánom én. Arról már nem is beszélve hogy labortesztek adják az érem egyik oldalát és felhasználók által készített képek tömkelegének előtúrása sem lehetetlen. Még olyan egzotikus kombinációkat is fel lehet lelni mint drága ritka váz és kis számban gyártott RÉGI manuál üveg.
    Csak keresni kell.
    Ha pedig az én pénzemről lenne szó eszembe se jutna, hogy mások mondják meg mi a jó nekem mert okolni max magamat fogom tudni érte...

    Ezzel az egésszel oda akartam kilyukadni hogy okosan értelmesen megfelelő ajánlatra várva akkor lehet vásárolni ha tudod mi a fenére vadászol.

    Példánok okáért Canon 85 1.8 fixe ami ár érték arányban bajnok üveg és ezrek esküsznek rá hogy a canon egyik legnagyobb sleeper és alulárazott csodája. Egy hónapig volt meg háromszor tettem fel és adtam el a vérbe mert nem tetszett a karaktere a CA hegyek amik nyitva a javíthatóság határát súrolták és nyitva az out of focus high contraszt helyek olyan szinten lilutak be amivel a szoftveres javítás egyet jelentett a lila szín nullára vett szaturációjával. Ami egész addig mókás amíg nem lenne valami lila a képen ami nem ártana ha az is maradna... ( tenném hozzá véletlen sem a fix üvegséggel volt baj mert azóta sincs zoom obim egy sem. )

    Szóval a lényeg hogy mindenki eldönthetné magának mire van szüksége és megcsinálhatná a háziját mint tudatos felnőtt vásárló aki képes egyedül elkölteni a pénzét.

    Elnézést nem akartam senkit megbántani csak ez úgy kikívánkzott.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Új hozzászólás Aktív témák