Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz k1csi #8524 üzenetére

    Csak még egy pár szó erejéig. Volt szerencsém kompakt géphez jó sokág és utána Bridge gépre váltottam. Na ott előreugrás csak az árában volt, de az jó nagy, a minőségtől meg a hajam is kihullott. Ezekhez gépekhez képest, már egy alap DSLR a kitobijával is hatalmas minőségi ugrás. Tudom, tapasztaltam, éreztem, láttam. Na persze a DSLR világban aztán elkezd mindenki a 100%-os nézetben pixelekre vadászni. Igen, egyetértünk ebben világban, ha az alap minőségről vagyis a közép és belépő szintről tovább akarunk lépni, az már sokba is kerül.
    Itt jön a képbe megint az a kérdés, amit azért szvsz szükséges feltenni. Mire akarod használni? Mert ha csak a családi albumba kinyomtatni a nyaralás emlékeit, akkor felesleges olyan obi, ami olyan minőséget ad vissza, amiről posztert lehet nyomtatni.

    ".........Tessék egy 24mm-es 17-85 vs. Tamron 17-50 ahol a 17-85 rekeszelve van a Tamron meg nem.
    Azért az egy kicsit gáz, hogy 2Fé nagyobb rekesszel egy hasonló áru obi lemossa (ami még ennél nagyobb gáz, hogy ezt még mindig árulják)........."

    Ezeket a teszt ábrákat szoktam én is nézni, és úgy elsőre elrettentő lehet a látvány azon, amit linkeltél. De! Azt azért remélem észrevetted, hogy FF-es vázon készült a tesztfotó croppos vázakra készült EF-S objektívvekkel. Azt is vedd figyelembe, hogy a nevezett 2 obi közül a Canon belépő szintű, és nagyobb zoom átfogású, míg a Tamron, (legalábbis a pixinfo cikke szerint) felső kategóriába szánt nagy fényerejű obi, ami stabival már 120e.

    De zárjuk le ezt a témát azzal, hogy holnap ha hazaérek csinálok ilyen tesztábra fotót az APS-C szenzoros géppel az EF-S objektívvel, és felteszem a flick-re.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák