Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    válasz *Ropi* #7438 üzenetére

    Minél egyszerűbb egy váz, annál jobban rá van kényszerítve a fotós, hogy használja az eszét a képek elkészülténél. Azt sajnálom, hogy nem gyártanak olyan vázakat, amiken nincsen zöld kocka meg "P", stb. mód...

    Ezért vettem nemrég egy MC Rokkor 135 f/2.8-at a Minolta X-300-amra - örömfotózni. (Mondjuk, az EOS 1v-n is a legzöldkovkább mód a P mód, és még tárcsa sincs a tekergetéséhez - jól!)
    Én nem féltem az önjelölt autopilot fotósokat, amíg alapvetően komponálni se tudnak - a legtipikusab, hogy féltik a derekukat: portré állásban egészalakos kép, akkor tessék lehajolni, hogy a gép mellmagasságban vagy picit alatta legyen - ezt a nálunk előhivató lagzifotósok egy részébe nem tudom beleverni, mégis vannak felkéréseik.

    Van-e valami házibarkács ötlet frontlencse karcmentesítésre? Van itt egy EF 15mm f/2.8 halszem, tönkretett antireflex réteggel a frontlencsén - f/4 fölött már kezd bezavarni, erre keresek valami megoldást.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Új hozzászólás Aktív témák