Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz BLOODSHOT #468 üzenetére

    Akkor elmondom én, hogy lett 40D-m:

    Adott volt egy bizonyos mennyiségű összeg, abból kellett felépítenem egy rendszert (érdemes mindig rendszerben, nem csak gépvázban gondolkodni). Három jelöltem volt: E-3, D300, 40D. Az E-3 volt a legszimpatikusabb az összes közül, de annak idején nem lehetett 12-60 SWD-s kitben itthon kapni, no meg rettentően borsos volt az ára. A D300 szintén jó kis gép, de fél órás használat után baromi kényelmetlen volt, egyszerűn kicsi a markolata az ortopéd kezemnek (vagyis inkább csak nem kényelmes, ami fura, mert mondjuk a D80-é meg rettenetesen kényelmes), ráadásul szintén drága volt, az objektívek árán kellett volna spórolnom. Azt meg nem akartam. Szívtam már eleget olcsó, kompromisszumos cuccokkal. Így maradt a 40D, mert ahhoz meg tudtam venni a kinézett objektív triót (Tamron 17-50/2.8, Canon 85/1.8, Sigma 150/2.8), és belefért (épphogy) a büdzsébe. Úgyhogy ha mondjuk a D300-at veszem, akkor most nem lenne fényerős portré objektívem, vagy makróm. Szvsz nem mindegy...

    A 40D ára azóta már sokkal lentebb zuhant, meg ugye a rebate is megy még ezerrel... míg mondjuk a D300 ára nem esik annyira (az E-3 ajándék rendszervaku akció viszont durván jó, most tuti azt vennék)

    Megint más, hogy bizony vinnem kellett már a 40D-t szervízbe, mert a Sigma 150-nel tévedett az AF (az obi hibája), ráadásul 8000 expónál meghalt a zár (gariban cserélték). Kicsit elkeserítőek ezek a hibák, de a képminősége elsőrangú (D300-zal pariban van, összelőttem őket anno), és a kalibrálás óta az AF rendszer is tökéletesen végzi a dolgát. Életlennek egyáltalán nem életlen, eddigi legdefinítebb képminőséget adó gépvázam. A gyorsaság meg nem téma, akinek nem elég a 6.5 fps... én még lassú (3 fps-es) sorozatot sem nagyon használom ki.

Új hozzászólás Aktív témák