Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #33802016

    törölt tag

    válasz _core #11846 üzenetére

    Én még ezt találtam..

    Mindenkinek: Akkuhasználat: Nem kívánom, hogy visszakeresd, de kábé 15-20 oldallal ezelőtt leírtam részletesen, hogy hogyan bánjunk az aksikkal. Az első bekapcsolásnál formázzuk (12h-át konnektoron, aztán amíg magától ki nem kapcsol járatni)x3. Ha ez megvan, akkor jöhetnek a mindennapok: Ha már töltőre rakjuk, akkor töltsük fel 100%-ig. Ha lemerítjük, akkor legalább 30%-alá, mielőtt töltőre rakjuk. Ha vélhetően sokáig konnektorról akarjuk használni a gépet, akkor vegyük ki a gépből az akksit(vannak olyan modellek, amelyek töltésvezérlővel működnek, ezt általában feltüntetik az útmutatón vagy feltűnhet onnan is, hogy a gép lába az akksin van). Ha nagyon sokáig(hónapokig) akarjuk csak konnektorról használni, akkor úgy vegyük ki a gépből az akksit, hogy durván 40-50%-on van töltve, mert így romlik a legkevésbé. Ha sokáig a polcon van(már néhány hónapja), akkor tegyük vissza a gépbe és merítsük le, aztán töltsük fel, végül 40-50%-on hagyva vegyük ki és tegyük vissza a polcra. Nagyjából ennyit érdemes tudni. Ezenfelül még van un. kalibráció is, ha úgy érezzük, hogy hamar 1%-ig merül feltöltés után a gép (ezt majd később, vagy kérésre).
    Remélem hasznos információkkal szolgáltam. rolleyes.gif

    ludsimon egyébként nem miattad irtam. Csak gondotlam megkérdem...

    De akkro ha benen van az aksi és 100% osan fel van töltve akkro is használja za aksit (is?) amikro hálozatról meg.. ezek szerint...

    akkro ezekre azért majd jó lesz figyelni...

    Egyébként ha nincs a laptopban aksi és nincs árram forrásra sem rákötve pl hálozat, akkor nem lesz adatvesztés valamilyen téren? gondolom ez csak hosszabb idő után álhatna fent..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák