Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Topiccsendőr

    addikt

    válasz bardi #147964 üzenetére

    De motorral kozuton tempot menni kanyarban azt jelenti, hogy lapon vagy. Autoval ezt biztonsagosabbnak erzed. Ezert autoval komfortzonan belul eleve nagyobb tempot mehetsz.
    De ha motorral ugyanugy kozlekednel, nem biztos, hogy utban lennel az autosnak, de ehhez tudni kell motorozni, mig autot vezetni annyira nem.

    Explosión de dos tiempos

  • bacus

    őstag

    válasz bardi #147964 üzenetére

    Téged feltartottak !!, azok a motorosok akik arra mentek !!

    Azért Dobogókőre szinte minden héten felmentünk pár éve, de már idén is voltam 2x. Nekem az a tapasztalatom, hogy állandóan feltartanak az autók, az autók 99,99%-a nem tud vagy nem akar menni közel sem olyan tempót, mint az átlagmotoros.
    Itt most magamat is átlag motorosnak mondom, mert bár tudnék menni sokkal gyorsabban is, de ritkán sietek, nem erőltetem az előzéseket sem, ha megfelel az előttem lévő tempója, főleg ha kb a megengedett sebességgel megy.

    A motorosok többsége, főleg akik nem szoktak csoportban motorozni, nem is tudják megítélni, hogy mennyire lassúak vagy bénák. Talán ismeritek Kmenyus nevét, van yt csatornája is, de ami a lényeg a motorozzvelunk.hu egyik túra vezetője, sztem tavaly közel 35-40e km-t motorozott, ebből 30e saját motorral. Ő a nyugodt túravezető, nem túl tempósan megy, hogy mindenki tudja követni. Ott minden túrán van olyan, aki azt hitte, hogy mennyire rutinos, gyors, profi, közben még ehhez a nézelődős tempóhoz is kevés.

    Itt van egy tavalyi videóm ez a tavalyi Pilismaróti Suzuki találkozó tesztmotorozásán készült, a felvezető srác 1050xt, én a 23-as 1050, mögöttem még egy srác 1050 DE-n.
    A szakasz elég rövid, a felvezető srác kente neki, mi meg tesztelni akartunk. A végén bevártuk a többieket, a záró motorosra több mint 2 percet kellett várni. Ezen a pár km-es szakaszon. (persze a teszt motor km órája sokkal többet mutat mint a valóság :D )

    De lehet menni így is...

    [ Szerkesztve ]

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák