Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz etnies #98386 üzenetére

    Nem is arról van szó, hogy lefoglalhatod-e vagy sem. Sehol sem írtam azt, hogy ez biztosíték lenne az eladónak. Ne gondolj mögé olyat, amit nem írtam... Ezt írtam: "tehát (jó esetben, ez kimaradt) láthatja, hogy nem fogok meglógni" a géppel. Biztos csak a halál... De legalább a szándékot nem kell alapvetően feltételeznie. Tehát ez nem egy biztosíték, csak egy "jó jel"... Persze lehetne az lopott autó is amivel érkezik az ember, de azért ne már a társadalom és az esetek 0,5-1%-ából következtessünk már egy átlagos adás-vétel menetére.

    Ha azt látom, hogy egy alapvetően normális viselkedésű ember jön megvenni valamimet, pláne mondjuk a családjával, gyerekeivel stb. (pl. az én esetemben az autómmal így volt) és eljön egy mondjuk 2 milliós autót megvenni egy (szintén az én esetemben) 4-6 milliós autóval, mert a feleségének szánta második autónak az én autómat (ős is próbálta ki), akkor bennem azért meg van az a fajta bizalom, hogy ha még le is rak 1 milliót kp-ban az asztalra, akkor kipróbálhatja a mondjuk 2 milliós járművet. Az is igaz, hogy én is benn ültem a járműben a próbakör alatt (mégis elkértem a pénzt, ha esetleg balesetezne :DDD ). Ez evidens módon motornál nem (feltétlenül) játszik...

    Azt is bele akartam írni a hsz.-be, csak lejárt a szerk. időm, hogy természetesen sok esetben a teljes vételárhoz ragaszkodik az eladó, de nem tartottam relevánsnak, mert itt most a vevő oldaláról van szó, és azt is írtam, hogy ÉN a felét tenném le, mint vevő. Az, hogy te mint eladó mihez ragaszkodsz az már a te dolgod.

    De ÉN, mint vevő szintén védeni akarom magam. Mert mi van akkor ha nem a vevő a simlis, hanem az eladó? Mi van akkor ha leteszem a vételárat teljes összegben (papír ide, vagy oda), ő meg elhúz a fenébe a pénzemmel és én meg ott maradok egy mondjuk lopott motorral és pénz nélkül (okmányirodai megtörtént eset, előttem tajtékzott az ürge). :U

    Eddig még mindig bevált ez a módszer eladóként és vevőként is. Ezután is ehhez próbálok ragaszkodni. Ez nem egy etalon módszer nem úgy írom ezt, csak úgy érzem ez talán mind a két felet védi egy kicsit (jobban), vagy legalábbis (lehet hamis) biztonságérzetet ad. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák