Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz mm89 #72806 üzenetére

    Hát végülis lesz majd utcai, csak nem ez és nem most. A pályák miatt meg ne irigyelj. Lehet közel vagyok még sem jutottam ki még eddig soha. Utcán is az elmúlt pár évben csak kölcsön motorral ad-hoc jellegű nagyon rövid gurulásokra volt lehetőségem. Tehát ha "A" motorozásra úgy tekintünk, hogy évi legalább 1-2000 Km, akkor már lassan 6 éve nem "motoroztam" igazán.

    Szóval inkább én irigyellek titeket mindnyájatokat, mert ti ma is, holnap is, meg bármikor motorozhattok. Én meg ha így haladunk a családi célokra gyűjtésekkel és ez az elkövetkező 1-2 évben még továbbra is ekkora pénzeket visz el a családtól (valószínűleg igen), akkor örülök ha jövőre egyáltalán működőképes lesz a gépem.

    Az bánt egyébként csak ebben a dologban, hogy nem a pénz nem áll rendelkezésre, hanem hogy ezeket az összegeket mindig másba dobjuk bele, mert hát "most az a fontosabb". Ha nem a családom lenne az első mindig az ilyen döntéseknél (be adom a derekam természetesen, mert nagyon szeretem őket), akkor lényegében most simán egy 3-4 milliós új motort tudhatnék a lábaim között. De persze ehelyett inkább pár éve lakást vettünk Pesten (15m), idén telket vettünk vidéken (3 m), hogy építkezzünk, nyáron jön az alapozás (2m) és így tovább... Nem tudom mikorra lesz kész az 1000F (bármikor felhozom otthon kitörik az X-edik világháború mert most "vannak fontosabb projektjeink is, minden Ft számít", pedig a fenti összegekhez képes ez aprópénz lenne még akár egy másik működő 1000F megvétele is), nem hogy mikorra tudja feleségem betartani majd az ígéretét az új(abb) motorra...

    Szóval sok mindenkit irigyelhetsz, de szerintem ne engem. Legalábbis ne motorozás/pályázás és egyéb ilyen szempontból. Más kérdés, hogy amúgy szerintem nagyon jól haladunk az életben (30 éves múltam), tehát ilyen értelemben messze-messze nem sír a szám, csak a motorozás lett ilyen mostohagyerek és nem tudom meggyőzni a feleségem, hogy ez megváltozzon, azért elválni meg persze egy motor miatt nem fogok tőle, annál sokkal jobban szeretem...

    Azt már meg sem említem, hogy a műhely is kezd szűkössé válni, pedig az eszterga és még jó pár kézi és asztali gépem át sem került a másik műhelyből...

    #szegenykisgyermekpanaszai; #szarazelet; #adjatokegymotort ;] :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák