Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Tegnap este elkészültem a vízpumpa dekli javításával. Még komoly kozmetika sehol nem volt (ez látszik is rajta), első a működőképesség kiderítése/visszaállítása. Ettől mondjuk sokkal rosszabbul nézett ki, tehát azért minimálisan már tisztogattam, de nagy energiákat nem fektetek (most) bele.

    Oszlopos gépen átfúrtam a belső 4 mm-es furattal rendelkező csatlakozási pontot 6-osra és egy 1 mm falvastagságú 4 mm-es belső furatú csonkot esztergáltam alumíniumból, így elvileg tökéletesen a gyárival megegyező áteresztőképességű "csövet" kaptam, tehát a víz forgatásába (legalábbis e szempontból) nem szólhat bele komolyan, gyári értékeket kell, hogy mutasson a vízáram. De ez majd úgyis kiderül a motor indítását követően, hogy milyen hőfokokat mutat a gép.

    Az elemek egymáshoz rögzítését 2 komponensű epoxy-val oldottam meg, mely elvileg 2 tonna nyomást bír ki 100 fokig, valamint csiszolható, fúrható, forgácsolható száradás után. Az biztos, hogy 8 bar-ral megküldve (szigorúan csak a deklit :DDD ) nem tapasztaltam levegő szivárgást. :B

    A most belátható munkák közül már csak a tank csöpögését kell megoldanom (új csapra lesz szükség, szinte biztos) és akkor lényegében olaj, víz és benzin feltöltés után megpróbálkozhatom az első indítással. Az új akksi, légszűrő és olajszűrők (2 db) már megérkeztek (bezzeg a vacak benzinszűrő még mind a mai napig nem ...). Az elektromos rendszert is 90%-ban helyreraktam, a szakadt kábeleket kicseréltem, most már minden 100%-osan működik (lámpák, indexek, féklámpák, duda (ritka hülye hangja van)). Azért csak 90%, mert a motor hátsó részét (farok) is szeretném majd újrakábelezni, de elfogyott az 1-es kábelemből a legtöbb szín. Remélem hamarosan megérkezik az új kuplung-, fékkar, az új markolatok, a gázkar és az új kormány is. A gyári kapcsolók viszont tökéletesen működnek, így azok majd egy teljes generált kapnak és mennek vissza a helyükre. :K

    Ja és az év végi telekvásárlásból az lett, hogy tegnap este impulzus-vásárlással vettünk egy 2100 m2-eset. Erre már el fog férni az új műhelyem, ami nagyságrendileg 100-110 m2 lesz (már csak nagyon picit kell puhítanom az asszonyt, hogy belássa: "ez a család érdeke"!). :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák