Új hozzászólás Aktív témák

  • etnies

    senior tag

    válasz A Zéé #142551 üzenetére

    "A legnagyobb hiányosságom a motorozás terén szerintem az, hogy nem tudom jól felmérni előre a kanyart, és fosok rendesen dönteni, emiatt túllassítok, aztán csak billegek. "
    Ezt nem te csinálod így, mindannyian ezt csináltuk, én is. Igazából nem hisszük el, hogy tapadni fog.
    A tanfolyam jó ötlet, nekem egy Safety-Hungary segített, mert ott kiderült, hogy akár 15 kmh/val is le lehet dönteni a gumi széléig, tapadni fog.

    Utcai motorozásnál az segít sokat, hogy ha megtanulod használni a hátsó féket. Ha jön a kanyar, mindig húzódj ki az út szélére, onnan kezd. Első féket ne használd, stabil gáz. Ha túl nagy a tempó, ne pánikolj, kezd el nyomni a hátsó féket. Maga a kanyarodás automatikusan lassít, a hátsó fékkel elégnek kell lennie abban az esetben, ha nem mérted el kurvára a kanyart.

    Érdemes kinézni egy szakaszt, ahol aránylag kicsi a forgalom, ismered a kanyaroakt és jó az út. Ott menj át nyugis tempóval, aztán újra egy picit gyorsabban, de próbálgatva a hátsó féket és így tovább. De csak ésszel!

    A pályázás is jó ötlet, de szerintem olyan pályán, ahol alacsonyabb a sebesség.

    "önmagam hite vagyok magamban"

Új hozzászólás Aktív témák