Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    Magánvélemény:
    Aki azt mondja, hogy a gyorshajtás nem befolyásolja a balesetek előfordulásának számát és súlyosságát, az nettó hülye.
    Aki azt mondja, hogy a szigorúbb büntetésnek nincs nagyobb elrettentő ereje, az is.
    Aki úgy gondolja, hogy mert már modernebbek az autók, mint 40 évvel ezelőtt, azért hamarabb is fognak megállni, az még nem nézett körül a forgalomban, és nem látta a sok bamba idiótát. Hiába adsz valakinek szuper fékű autót, ha csak néz, de nem lát, és fékezés nélkül kinyír.
    Bogyó bá'-nak pedig maximálisan igaza van az utak telítettségével kapcsolatban! Emlékszem, hogy a '90 körül még nyáron fociztunk a ház előtt az utcán, télen pedig szánkóztunk rajta este! Ma maximum 1 perc, és jön egy autó!

    Az autós alapvetően nem gonosz, nem akar szándékosan megülni senkit. Volt erről egy cikk, hogy az agy már csak így működik: körülnézel, jön egy autó, meg egy motor. Mindkettőt látod, de mégis csak az autót reagálod le, mert az agyadnak az a nagyobb veszély, az ellen cselekszik ösztönösen. A többit tanulni kell(ene).

    Amúgy motoroztam nyáron Svájcban elég sokat. Nem tartottam be mindenhol a szabályokat, ahogy mások sem. Viszont mindent összevetve sokkal szabálykövetőbbek, még akkor is, ha egy-egy szabály baromság (pl. motorral nem mehetsz el az álló kocsisor mellett). Tippelek, de szerintem sokkal kevesebb baleset is van...
    Ja, és Svájcban egy-egy komolyabb bírságnál megnézik az anyagi helyzeted is! Itthon ha van lóvéd, akkor simán kifizeted a bírságot, ott azt mondják, hogy akkora összeget fizetsz, amit bizony megérzel!
    Mellesleg tele vannak az utak Corvette-kkel, Ferrari-kkal, Porsche-kkel, stb. Mennek 200-al? Nem. Autópályán sem. Akkor minek veszi meg? Mert tetszik neki? Mert szereti? Akkor a motoros miért menjen 250-es robogóval? :F

    A VÉDA kapuk bevezetése után a rendőrség meg közölte: 30%-kal csökkentek a balesetek. A TotalCar csapata lekérdezte: akkoriban olyan magas volt a benzin ára, hogy 30%-kal kevesebb fogyott belőle (ha emlékeztek, még fotók is készültek, hogy milyen kihalt Bp. valamelyik forgalmas útja)...

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák