Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elector

    csendes tag

    válasz mortymer #289 üzenetére

    Üdvözlet!

    Én (egyenlőre MZ-tlenül) pusztán elméleti síkon ott keresném a probléma gyökerét, hogy : Nem kaptam hozzá semmit csak a készüléket. Ugyanis ezt olvastam egy net MD kezelői leírásában: ...make sure to install the “OpenMG Jukebox software” and “Net MD driver” from the supplied CD-ROM. Vagyis ezek hiánya esetén nem valószínű, hogy érdemi PC-kapcsolatot lehet létesíteni.
    Ha rosszul látom, én is nagyon kiváncsi lennék az egyes szoftverek pontos szerepére...

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #294 üzenetére

    Kaphatnék egy kis segítséget az Open és a driver pontos fellelési lehetőségéről. Éppen tárgyalok egy walkman-ről , de mivel nincs hozzá szoftver, nem szívesen venném meg. Elég sokat bóklásztam a neten, de ezeknek nyoma sincs. (Persze, ha értenék is egy kicsit hozzá, minden más lenne...)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz mortymer #296 üzenetére

    Szia Morty!

    Köszönöm a segítséged.
    Letöltöttem a SonicStageInstaller file-t, ami szépen kicsomagolta magát, és elindult. Ez minden? Ebben "benne van" az OpenMG Jukebox? Gondolom a Driver (Included in SonicStage)-t külön nem kell letölteni.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #288 üzenetére

    Mikrofon ügyben én is körülnéztem már kicsit a neten, és nekem a Sony ECM-MS907-es tűnt jó közepes minőségnek - a kialakítása és ára alapján. Rövidesen beszámolhatok a gyakorlati tapasztalatokról, mivel már vettem is egy használt példányt, talán rövidesen hozzá is jutok. Újonnan 25e-től vannak az árak.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz mortymer #304 üzenetére

    Köszönöm Morty, nagyjából nekem is ez jött le az utóbbi időben begyűjtött infókból.
    Vacilálok azon, hogy holnap elinduljak-e sok km-t autókázni egy NH-700-as megnézése és -esetleg- megvétele céljából. Ha levonom a hozzá adott (ígért) lemezek és mikrofon (használt)piaci értékét 8e halpikkely az ára. Mondjuk, az nem sok...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #303 üzenetére

    Béla!
    Időközben hozzájutottam az alant tárgyalt mikrofonhoz. Egyenlőre külső jegyek alapján vagyok kénytelen megítélni, azonban a mérete, kialakítása, "fogása" alapján immár nagyon tetszik. Akár szivaccsal, akár a nélkül komoly eszköz érzetét kelti. Holnap - amennyiben az égi jelek kedvezően állnak össze - audionális próba...
    (Valójában rácsatlakoztattam egy pana... ic rekorderre, de ezen "teszt" eredményének közreadásától - a hallgatóság érzékenységét figyelembevéve - inkább eltekintenék.)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    Szombaton megvettem az NH700-ast.
    Azt gondolom (egyenlőre biztosan), hogy érdemes volt 130 km-t autókázni. A készülék maga kissé viseletes (három sarka sérült), ezért a - határozottan szimpatikus - eladó maga jelentősen lealkudta az árat. Kaptam hozzá (ECM-DS70P) mikrofont, (RM-MC25C) autós távirányítót, autós töltőt, hálózati töltőt, távirányítót, 14 MD és 3 HI-MD lemezt. (Valamint néhány príma zenét.)
    A hétvégi családi összejövetelen a helyi hifire kötve meglehetősen markáns elismerést váltottam ki vele. (A nagybácsim azonnal "rendelt" tőlem egy hasonlót.)
    A mikrofon-teszt, és a PC-re kötés rövidesen.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #312 üzenetére

    Szia Béla!
    22e halpikkely + némi üzemanyagköltség + majd egy optikai kábel.
    A nagybácsi irtózik a számítástechnikától, úgyhogy neki nem kell netes, és kb. 10e-t szánna rá. A vaterán kinéztem már neki egy stabilnak látszó MZ-R55-öst, különösen a szép sorban elhelyezett klasszikus jelü és funciójú működtető gombjai miatt.
    Időközben beüzemeltem a pc-kapcsolatot - működik. Igaz, az asztali MD-vel felvett zenéket nekem sem másolja be, a Morty kolléga által jelzett hibaüzenet kiséretében. A rekorderhez kapott (ismeretlen eredetű) zenéket, ill. a saját, mikrofonnal felvett file-okat gond nélkül.
    (Még annyit, hogy a kapott CD-n levő service manual áttanulmányozása után felbátorodva szétdobtam kissé az eszközt. A burkolatokat, gombokat megfürdettem finom mosószeres közegben - jelenleg a radiátoron sütkéreznek. Ilyenkor lassan, de biztosan megy fel bennem az adrenalin, amíg újra meg nem szólal a megpucolt delikvens...)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz mortymer #296 üzenetére

    Morty és Mindenki!

    Úgy gondolom, írásos nyomát találtam az MD-ről a PC-re másolás korlátainak. A Kezelési útmutató (NH-700) 103. oldalán ez található:

    Átvitel MD Walkman készülékről számítógépre
    A számítógépről MD-re átvitt és ott tárolt hanganyag visszavihető a számítógépre a SonicStage program My Library könyvtárába.
    ...
    Megjegyzés
    Más számítógépről az MD Walkman készülékre másolt műsorszámokat nem lehet számítógépe My Library könyvtárába másolni.

    Ha jól értem, akkor csak az adott számítógépről az MD-ra töltött zene írható vissza. Hogy ennek mi értelme...?
    A fickó, akitől a mikrofont vettem, váltig állította, hogy a NetMD-jével felvett mikrofonos felvételeket nem tudta gépre másolni. Egyrészt már értem, másrészt igen nagy szerencsémnek tartom, hogy az utolsó pillanatban HI-MD-t vettem, mivel a PC-re másolás nélkül meg lennék lőve.

    A 105. oldalán ez áll:
    HI-MD walkman* készülékkel készített felvételek átvitele a számítógépre
    * Csak HI-MD módban készült felvételekre vonatkozik
    ...
    Megjegyzés
    Net MD módban készített felvételeket nem importálhat számítógépére, sem olyan műsorszámokat, amelyek HI-MD módot nem támogató eszközzel vettek fel.

    Lehet, hogy ez nem magyaráz meg minden problémát, de azt igen, hogy én miért nem tudtam az asztali felvevővel felvett muzsikát a gépre másolni.

    Tehát, aki az MD walkman-ről számítógépre kíván hangot, zenét feltölteni HI-MD-t kell vegyen(?).

    (Más kérdés, hogy a Sony stratégái előrelátóbbak is lehettek volna, amikor Net cimkével látták el, az ezek szerint igencsak korlátos számítástechnikai jellemzőkkel bíró termékcsaládjukat.)

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz mortymer #296 üzenetére

    Akkor Mortynak így egyértelmű választ vagyunk kénytelenek adni:

    NetMD-vel semmilyen módon felvett anyagot nem lehet pc-re másolni.

    Béla! Megjött már a mikid?
    (Az enyém szépen vesz fel, de az igazi teszt még nem történt meg.)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #318 üzenetére

    Szerintem nyugodtan megpróbálhatod. A kezelési leírásában az szerepel, hogy: This microfon suitable ...Sony MD, DAT, etc. Tehát nem zárják ki az egyéb felhasználást. Bajt nem okozhat.
    Azt sejtettem, hogy nem teljes a bizonyosság a felöl, miszerint a személyi igazolványodban a Béla név szerepel, de hát nick-névadód is kb. annyira volt Béla, mint én mondjuk ... Elek!

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz rauschie #323 üzenetére

    Mivel én (is) új vagyok a témában, az enyémnél sokkal pontosabb információkat kellene kapnod, de addig is:
    - A minidisc (továbbiakban: MD) egy adat tárolási média, amit a Sony a 90-es évek elején dobott piacra, jellemzően a magnókazetta leváltására. Gyakorlatilag egy szabványosított mágneslemez, amire a régi floppykhoz hasonlatosan, digitális jeleket lehet rögzíteni.
    - Az adatrögzítés jellege - ellentétben a kazettás/szalagos magnókéval – így már nem analóg, hanem digitális rendszerű. Ez annyit jelent, hogy a hanghullámot másodpercenként kb. 40.000 pillanatban megmérjük, és a kapott eredmény özönt különböző eljárások szerint, digitálisan kódolva (kettes számrendszerben) leírjuk. A minidisc lemezre ezek a jelek kerülnek, amit a speciális lejátszó alakít vissza analóg hang-jellé.
    - Mint minden digitális adattárolási módszer (floppy, DAT, CD, DCC, flash memória, stb.) azzal a határozott előnnyel bír az analóg rendszerekkel szemben, hogy a másolás során teljesen az eredeti hangminőségű felvétel állítható elő, nem keletkezik - az analóg rendszereknél megszokott - zaj és torzulás.
    (A fentiekkel együtt jelentkezik az a hátrány is, hogy míg az analóg rendszerű felvételek elég komoly károsodást követően is produkálják ez eredetihez hasonló jeleket – ha zajosan, torzan, szakadozottan is -, addig a digitális jelekben történt minimális hiba is súlyos, akár végzetes adatvesztést okozhat. Gondoljunk bele, hogy egy karcos hanglemez ha kattogásokkal együtt is, de tökéletesen visszaadja a felvett hangot, míg egy karcos CD általában kuka! A digitális adatvesztést bonyolult hibajavító áramkörökkel próbálják minimalizálni.)
    - A minidisc későn érkezett ahhoz, hogy valóban alternatívája legyen a magnóknak, hiszen éppen, hogy kezdett volna elterjedni, amikor berobbantak az irható CD-k és a flash memóriák. Ezzel együtt, a mai napig életképes a szisztéma, hiszen a minidisc lemez relatíve olcsó (3-500 Ft), precíz, porvédett tokozású, és számtalanszor újraírható.
    - Néhány éve a Sony megjelent a NetMD-kkel, amire zenéket lehet feltölteni, ill. a HiMD-kkel, amik amellett, hogy 1 GigaByte-os, a régi MD-kel lefelé kompatibilis lemezzel (is) működnek, már képesek az általuk felvett felvételeket a pc-re tölteni is.
    - Fentiekkel párhuzamosan fejleszt a Sony adattömörítési eljárásokat is (ATRAC), amik segítségével az eredetileg 60-74-80 perces lemezekre ezen idők többszöröse fér fel.

    Szubjektív vélemény:
    - Néhány napja vagyok egy minidisc walkman tulajdonosa, azonban annyi már biztos, hogy a hangminőség nem említhető egy lapon az mp3-mal. Egy tenyérnyi walkman szebben, tisztábban tud szólni sok asztali CD-lejátszónál. Nekem külön előny, hogy az mp3-as lejátszók megfoghatatlan működésével szemben itt nagyon is kézzelfogható, cserélhető, felcímkézhető lemezek vannak.
    - Egy HiMD lemezre 34 óra mp3-nál „élethűbb”zene fér fel, vagy 8 óra kvázi CD-minőségű, vagy másfél óra CD-minőségű.
    - A minidisc alfája és omegája: www.minidisc.org

    Konkrétabb válasz:
    A minidisc egy nagyon jó minőségű hang/zene felvevő/lejátszó lehetőség. A gyakorlatban két fő típusa van, az asztali készülékek és a walkman-ek. Előbbiekből létezik elég sok típus, a kommersz eszközöktől kezdve a csúcs hifikig. A walkman-ok lényegesen nem különböznek egymástól, általában mikrofonnal vagy vonali bemenetről hangot szokás felvenni velük, ugyanakkor lejátszóként is meghazudtolják méretüket.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz rauschie #325 üzenetére

    Azt hiszem, erre egyértelműen tudok válaszolni:

    Alapvetően három generációs MD walkman létezik:

    1. Régi, alap típusok, USB nélkül. Csak felvenni lehet rájuk zenét, hangot a mikrofon vagy a vonali bemeneten.

    2. NetMD-k. Ezek már USB-sek, így pc-ről gond nélkül lehet zenét feltölteni rájuk. A tömörítés mértékétől függően pl. a 80 perces lemezre 80 perctől 5 óra 20 percig. Az MD-ről nem lehet pc-re tölteni!

    3. Hi-MD-k. Ezek a legfrissebbek, amik a régi lemezek mellett az azonos méretű Hi-MD lemezeket használják, amik 1 GB-osak. Zenét, képeket, szöveges doksikat, bármit fel és le lehet tölteni velük, jellemzően pendrive-ként (is) használhatók. Max. 33 óra zene. A régi lemezeket is meg tudod Hi-MD-ként formázni, így max. 10 óra zene tölthető fel rájuk.

    A pc-kapcsolathoz a SonicStage 4.3 program érhető el jelenleg, amit legálisan le lehet tölteni pl. innen. Friss tapasztalatom, hogy ezzel gyakorlatilag mindent meg lehet oldani (CD másolás, ATRAC, Mp3, wav, stb. formátumok kezelése, zenék felcimkézése, stb.).

    Az, hogy melyik típus melyik csoportba tartozik a minidisc.org-on szépen le van írva, ha vásárolni szándékozol, ezt az oldalt nem szabad kihagyni.

    (Ha pc-orientált vagy, csak Hi-MD-t ajánlok venni. Ebből pl. a MZ-NH700-as van többünknek, tökéletes. Mivel régi típus, relatíve olcsón hozzá lehet jutni, de mindent tud!)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz rauschie #329 üzenetére

    Én itt szoktam vadászni:
    V
    T
    E
    A

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #332 üzenetére

    Szia!
    Még 18-án délután küldtem egy próbafelvételt 3 részletben, mail-en.
    A felvétel természetesen zajos (analóg eljárásnál mindig van zaj), de figyelembevéve a jel/zaj viszonyt és a dinamikát, nekem teljesen megfelelő.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    Üdvözlet mindenkinek!

    A hétvégén elkészítettem az első éles mikrofon felvételt (MZ-NH700 + ECM-MS907). (Családi riport féleség.) Az erősen szubjektív véleményem, hogy nagymértékben emlékeztet a rádiós riportműsorok hangjára. Tiszta, dinamikus, részletgazdag, és - Attila! - természetesen zajos. De hát zaj nélkül az élet olyan, mint a szegedi halászlé erőspista nélkül... Nem igazán eredeti, de nagyon finom!
    Komolyabbra fordítva a szót a mikrofon hangfelvételre tökéletes, master zenefelvételre nem biztos.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #341 üzenetére

    Szia Attila!

    Sajnos, nem egészen. Mind én, mind párom a tájról származik (Kübekháza - lásd Operettfalu -, ill. Sándorfalva). Ellenben legkedvencebb városunk, a hétvégén is ott voltunk az Adventi Vásárban, igen nagy élmény volt! A bizonyos hangfelvételek Kübeken készültek.

    Te bevetetted már mikidet?

    A családi md-fellángolás következő állomásaként szereztem egy ódon MZ-R55-t nagybácsimnak. Az egy kis ékszerdoboz! Elegáns, lapos kivitel, pezsgőszínű fém ház, világító LCD távirányító (érzésre elektro-luminescenciás típus). A gyári vékonyka akksi már elfáradt, de van hozzá egy - kevésbé elegáns, viszont rendkívűl praktikus - dupla elemtartó. Szinte sajnálom odaadni, főként mivel nagybácsim jellemzően minden elektronikával rendelkező berendezést rövid használat után felnyit, átvizsgál, a fontosab részeket átszerkeszti, a kevésbé fontosakat kiiktatja, stb. Vicces látni nála pl. mp3 pendrive-okat, amikből drótok lógnak ki, drabális mikrokapcsolók ülnek itt-ott. Tényleg már csak a postás-gumival hozzáerősített laposelem hiányzik...

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #344 üzenetére

    Az R55-t 10,5 halpikkelyért lőttem a neten, plusz némi postaköltség.

    Én is nehezen válok meg tőle, de hát Karácsonyra mindent! Megpróbálok egy "Leteszem a nagyesküt, hogy csavarhúzóval, ill. egyéb szúró- vágószerszámmal nem közelítem meg 50cm-nél közelebb!" ígéretet megszerezni, és/vagy valamiféle tartósbérlet jogalapot sugallni...

    Kübek nekünk is a szívünk csücske, nagyon jó időnkét pár napot eltölteni ott, ahol egészen más tempóban zajlik az élet, és lényegesen mások a fontossági sorrendek. (Néhány szilaj malacka ellenben megbánta - volna - az érkezésünket már...)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz Aeden #346 üzenetére

    Kedves Aeden!

    Üdvözlet a fedélzeten!
    Program ügyben ajánlom figyelmedbe a 326. hozzászólást, ill. tartozék ügyben a 330-at.
    Egyéb információ: minidisc.org

    e

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    Üdvözlet!

    Legnagyobb sajnálatomra problémák léptek fel jó kis NH700-asomnál. Pár napja egy felvétel végén hosszas lemez kerregtetést követően "REC ERROR" felirat kiséretében lefagyott. Táp le, akku ki, újraindítás. Nehezen feléledt, a felvételnek nyoma sincs.
    A helyzet azóta tovább romlott, egyre nehezebb korábban megírt lemezeket is belovastatnom, általában "READ ERROR" üzenetet és szilaj csipogást kapok mindössze. Ha el is indul a lejátszás, léptetni nem tudok. Ebben a pillanatban lejátszás közepén elhallgatott, és kerregteti a lemezt... Még mindig... Már több mint egy perce...
    Nem várom meg a vége csipogást, inkább kérdezem, hogy ilyen jellegű hibát orvosolt-e már valaki pl. (lemezes) fejtisztítással.

    e

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz elector #348 üzenetére

    Üdvözlet!

    Időközben meggyógyult az NH700-asom! Néhány nap elteltével gyakorlatilag teljesen eltűnt a hibajelenség, így változatlan intenzitással folytatom a felvételek arhiválását. Újra gond nélkül tudok normál lemezre mintegy 10 órát felvenni, a lemezen editálni (szétvagdosás, összefűzés, át-sorrendezés, stb.) és PC-re tölteni. És örömmel tapasztalom, hogy milyen szépen megy le a használt MD-lemezek ára. (15 Premium lemezt vettem egy szerény ebéd áráért...)

    e

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz Attici #350 üzenetére

    Sony Premiumot és TDK Colort kb. 150 Ft/db áron.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz Attici #352 üzenetére

    A 330-as hozzászólásban jelölt helyek egyikén.

    Egyébként nekem az nem világos, hogy digitális adatrögzítés esetén milyen érdemi különbségek lehetnek a lemezek között. Azt gondolom, hogy itt - részben - az analóg kazetták esetén megszokott reakciók lehetnek, ahol jelentős különbség volt egy gyenge minőségű normál, és pl. egy TDK SA-X kazetta hangja között. Digitális jelek esetén vagy ott van a jel, vagy nincs, átmeneti helyzet nem értelmezett.
    Most is árul valaki egy profi MD lemezt 5e Ft-ért. Igazán kíváncsi lennék, hogy az mitől kerül annyiba. Vagy pl. az általad említett ES lemez mitől ér többet egy Color-nál? Csak mechanikai kialakításra tudok gondolni, az talán golyóscsapágyakon fut? (A Sony Premium nekem elsősorban a megjelenése miatt tetszik...)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz Attici #354 üzenetére

    Érdekes, amit írsz.
    Egyszer szívesen meghallgatnék egy ilyen tesztet, mert továbbra is úgy vélem, hogy ha digitálisan rögzítünk adatokat, - bizonyos határok között - lényegtelen a hordozó anyag minősége. Ezt látszik alátámasztani, hogy míg audio (és video) kazettából igen széles termékskálákat gyártottak a cégek (normál, króm, metál, mindegyikből több minőség), addig floppyból, CD-ből, DVD-ből, és MD-ből elég szűk a választék. Még a Sony sem gyárt 3 kommersz, és ezek szerint 3-4 profi lemeznél többet.
    A mechanikai kialakítás (tokozás, felfüggesztés, rezgéscsillapítás) adhat még valami pluszt, de ez valóban az érzékelhetőségi határon mozoghat.
    Azzal is teljesen egyetértek, hogy a külső megjelenés is sokat számít, kerámia-tokos lemezt még biztosan beszerzek - egyet!
    A neten el lehet érni ilyen lemez-teszteket? (Az nem kérdés, hogy a felvevő/lejátszó minősége meghatározó.)

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz Attici #357 üzenetére

    Kedves Attici!

    Megpróbálnám a hitem és a valóság közti űrt csökkenteni valamelyest:
    Köszönöm a CD-s linket, valóban nagy választék található rajta. Azonban én nem azt kétlem, hogy mostanában aki él és mozog CD-t, DVD-t gyárt, hanem hogy egy cég nem képes valódi minőségi választékot nyújtani. Ha kiválasztjuk pl. a TDK-t (a Nagy TDK-t :R ), akkor látható, hogy írható CD-ből árul 40x-est, 50x-est, és egy "audio" CD-t, DVD-ből 2, 8, és 16x-ost. Szerény számítástechnikai ismereteim alapján az írási sebesség és a hangminőség között maximum fordított arányosság léphet fel. (Ezt kizárólag abból gondolom, hogy hangfelvétel esetén mindig alacsony írási sebességet ajánlanak...) Tehát, ha úgy vesszük van talán kétféle TDK CD, és háromféle DVD.
    Ezzel szemben szolid kazetta-gyűjteményem TDK feliratú darabjai: A, D, T, FE, AD, AD-X, AR, AR-X, SF, SA, SA-C, SA-X, MA, MA-X, MA-XG - 15 db, és azt hiszem, abban nem lehet vita, hogy itt nagyon is meghatározó volt a minőség. (Valamint a lista igencsak hiányos lehet...).
    Továbbá, a mechanika szerintem is csak kb. annyira fontos, mint a kazettáknál, hiszen pl. a Premium MD-n hasonló felirat is díszeleg: "Shock Absorbing Mechanism"
    Egyébként barátkozom a gondolattal, hogy amit én az olcsó MD-lemezeimről hallgatok, az nem sokkal több, mint a hibajavító áramkörök verejték/áramszagú erőlködése,hogy felidézzék a valaha a felvevő bemenetére juttatott jelfolyamot...

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz Attici #357 üzenetére

    Kicsit utánanéztem az MD hőskor választékának - már ami abból az ebay-en látható. Ezeket találtam: MD Maxima, MDW (Color), Neige, Premium, ES, PRMD
    Ez azért nekem nem tűnik olyan soknak...

    Abban teljesen egyetértünk, hogy az idő előrehaladtával a (jellemzően) japán fejlesztőmérnökök egyre inkább eltalálják az átlag emberi fül igényeit. Amikor én először bekapcsoltam a kis MD walkmanomat... Azt vettem észre, hogy jobban szól, mint a CD, amiről átvettem. Audiotechnikai nonszensz! Persze elektronikával sok csodát végre lehet hajtani...

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz Attici #364 üzenetére

    Előre is köszönöm!

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz M@trixfan #370 üzenetére

    Magam értékelem Attici szép, tömör összefoglalóját a CD adatrögzítés technikáról, és várom, hogy ezt követően fényt derítsen a MD lemezek minőségi jellemzőire is.

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #387 üzenetére

    Szia Lugo!

    Örömmel látom, hogy van élet a fórum-elhaláson túl!
    Amit az MD minőségről írtál, azzal teljesen egyetértek. Én úgy fogalmazom ezt meg, hogy az MD hangzása közelíti meg leginkább az analóg (LP, szalag) technikán felnőtt fülek igényeit. Könnyen lehet, hogy ennek a "telt" hangzásnak az a zaj is része, amit az mp3 hatásosan kiszűr.
    Én is üzemben tartom kis 700-asomat, bár főként mikrofonos felvételeket készítünk vele. Ez sem változott, profi hangzás - pici zaj. (Egy templomi kórus felvételekor velem párhozamosan egy másik harcos is készített felvételt egy elég profinak kinéző digitális rögzítővel, ráadásul ugyanolyan Sony mikivel. Szakértők egyértelműen az én felvételemet tartották jobbnak.)
    Ha már írok, közzéteszek egy tanulságos esetet:
    Korábban jeleztem, hogy időnként írási hibával leáll a felvevőm. Ez időnként visszatért, de el lehetet viselni. Azután egyszer, amikor egy mikrofon beállítás során, írás közben kb. 10 cm-ről leejtettem a masinát, beállt a krach! Kész, vége, szinte nem volt felvétel, amit fel tudott volna írni. Nagyon oda voltam, napokig küzdöttem vele, eredmény nélkül. Már az internetes kínálatot nézegettem, és búcsúztam kedves masinámtól. Mikor egyszer megint nekiállt szerencsétlenkedni, hogy megtalálja a felvétel elejét, végzetes döntést hoztam: miközben kis MD-m hangosan zakatolva pörgette a lemezt, kihúztam minden csatlakozóját, és - minő borzalom! - mintegy másfél méter magasságból, kerámia burkolat felett LEEJTETTEM a 700-ast!!!
    Csatt!!! Burkolat darabok repültek szanaszét, elem kirepült, lemez-fedél kiugrott, a zakatolás elhallgatott! Vége!
    Mármint a hibának! Összerakva az MD hibátlanul működik - már vagy fél éve! :C

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

Új hozzászólás Aktív témák