Új hozzászólás Aktív témák

  • Attici

    őstag

    válasz elector #353 üzenetére

    Rengeteg a különbség de főleg csak egy jobb asztali készüléken hallod meg.
    Ha bővebben érdekel akkor régi Hifi Choice ban (nekem valahol megvan) tesztelték a lemezeket, MD-ket és Audo CD-ket is.
    Elég érdekes cikkek voltak, mert lemez és lemez között is rengeteg a különbség! Ahogy pl. most sem mindegy hogy MCC-s vagy TAIYO YUDEN-es Verbatim DVD-t használ az ember. Az alapanyagon nagyon sok múlik ,de a legfontosabb ,hogy mivel veszel fel! A Kenwood asztaliját nagyon dícsérték csak egy baj volt vele, hogy csak Sony-s felvétellel szólt rendesen!
    MD lemezek között a Sony ES az etalon! Ez nem is kérdés mert szerintem mindenki hallja a különbséget egy rendes rendszeren. Legalábbis amikor anno teszteltük őket mindenki egyből felismerte az ES hangját.
    Ez után jön a TDK RXG-PRO-ja és az MD STUDIO-ja. Ezek között csak tokban van különbség (a PRO javára) majd jön a sima RXG és a Sony Premiumja. Ezek után még a színes TDK-k a többi pedig említést sem érdemel.(FUJI,BASF MAXELL(ez a legrosszabb az összes közül!),Traxdata,Panasonic)
    Ami még a típusokon kívül fontos az az idő!!
    Legszebb hangúak a 60 percesek és a legrosszabbak a 80-asok!
    Nem tudom milyen lemez lehet 5e Ft amikor az RXG PRO volt a legdrágább kb 1800Ft körül volt amíg lehetett kapni.
    Egyébként a hangon kívül is elsőre megérzed hogy mitől jobb az ES ha kézbe veszed!
    Minőségi antisztatikus kerámiakeverék háza van. Imádom!

    "Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Új hozzászólás Aktív témák