Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kzkz

    őstag

    válasz mrbig25 #9962 üzenetére

    ...és sajnos olyan ház sincs sehol, (még drága se) amilyet én akarok:
    -min 3, de inkább négy 3.5"-os vinyónak hely, amik nem lógnak be az alaplap fölé
    -más se lóg be az alaplap fölé
    -akár normál táp is elfér, ennek hiányában a helyére pl picopsu külső tápja betehető lenne
    -hűtése elölről nagy (12 v. 14-es) ventikkel

    Mivel van NAS-om, és Médialejátszóm is, ezért nekem a fentiek mind kellenek, hogy kiváltható legyen mindkettő.

    Egyedül talán a Fractal design-nek van majdnem jó háza (Arc v2 talán), ami 7 vinyót fogad, de az meg 55e körül van, és az se úgy hűt ahogy kéne, meg elég testes is...

    Tegnap legóztam egy kicsit, és arra jutottam, hogy viszonylag egyszerűen csinálhatok magamnak olyan házat, ami kielégít minden igényt, és még kicsi is marad.

    Veszek egy 20cm széles házat (ez fontos, a 18cm nem elég), aminek felül van a tápja. Ennek levágom az alját vízszintesen a 2 felső slot után. Továbbá függőlegesen levágom a táp + a 3.5 vinyó szélessége után. Az eredeti ház vinyótartóit átszerelem a táp mögé, merőlegesen a tápra.

    Így kb lesz egy 30cm magas, 20cm széles, kb 25-27cm mély ház, aminek az elejére pont elfér 2db 14cm-es szabályozható (vagy nem 12V-on járó) halk venti, ezek egyike felül hűti a vinyókat, a másik alul az alaplapot és az esetleges vga-t. Tehát a levegő elöl menne be, és hátul a tápnál távozna, ami szintén 12 v. 14cm-es ventis lenne. Egy brazos-nál szerintem még a prociról is levenném a pici ventit, mert felesleges lenne, úgyis lenne bőven légáramlat.

    Persze előlapot is kell csinálni a lecsökkentett méretű háznak, és az oldal és tető/talp lapokat is le kell csökkenteni, de összességében nem tűnik kivitelezhetetlennek a dolog, és kis méretű házat kapnék, ami minden igényt kielégít. Ha valakinek dvd író is kell, abból is be tud férni még egy slim típus, de nekem ilyen nem kell. (Őszintén szólva a két slot se kell nekem, így még csökkenthető lenne a magassága a háznak)

    Szóval arra jutottam, hogy magamnak kell megcsinálni, mert egyszerűen sehol nem kapni megfelelőt. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák