Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kazmerr

    aktív tag

    válasz s.donat #3636 üzenetére

    Lehet egy olcsó, de minőségű PC-s táppal biztonságosabb lenne.

    De a legtutibb olyan firmware amiben van thermal runaway protection (adott hőfok felett vagy hirtelen hőfok esésre lekapcsol)

    Alaplapot nem kell hűteni, elég ha kivezeted a hotbed és ha parázol akkor a hotend fűtést is egy mosfetes kapcsolásra.

  • HUresz

    tag

    válasz s.donat #3636 üzenetére

    Szia!

    En is ezert szabtam at a Tarantulat ... ezekrol is keringnek a neten kepek ... de leginkabb csak a szakszerutlen bekotes miatt.

    230v oldalon vedekezel ami nagyon jo dolog, foleg az erintesvedelem miatt fontos.

    De ha jol tudom ... es nyugodtan javitsatok ki .... a tuzek mar a 24/12V -os egyenaramu resz szokta okozni.

    Anet gepet nem ismerem, de en a bekoteseket ellenoriznem, a nagy fogyasztokat. (betap, hotbed, hotend futese)

    Panel oldalon ervegzaro huvely, es ahol lehet ott szemes kontakt. Nezd meg hogy jol le legyenek huzva a csavarok.
    Ahogy a kollega irta kulso mosfet-el tudod csokkenteni a terhelest a panelon. Par dollar az Alin. Nekem csak a hotbed van kulso MOSFET-en de van aki a futobetetet is rakoti egy masodik aramkorre.

    Kicsit fentebb van 1 kepem ... ott latszik a "kis" hotbed is laza 10A aramot vesz fel a felfuteshez.

  • fabula

    őstag

    válasz s.donat #3640 üzenetére

    Nekem Anet A8 van egy hónapja. A hozzá adott tápegységgel kapcsolatban nem olvastam még komoly problémát. Én is kinyomtattam hozzá a tápegység védő, biztosítékos kapcsolóval és dugaljjal ellátott borítást. Tervezek még rá egy hűtőventilátort tenni a rácsra és a tetejére hővezető párnával hűtőbordát. Szerintem egyenlőre fölösleges cserélni. A szerelés viszont nagyon fontos, mint ahogy azt írták. minden kábelvéget beónoztam és szigetelt kábelsarut préseltem rá bekötés előtt, amin nem volt.

    Tettem rá két mosfet-et is, itt is minden kábelt ónoztam és saruztam a bekötés előtt, valamint a hotend fűtőszál kábelének végére szigetelt kábelvégzárót préseltem.
    Amit még szoktak írni, az a hotbed négyes fűtőcstlakozója (ami a hotbedhez csatlakozik), ami meg szokott égni, vannak róla fent fényképek. Ezen még gondolkodom, hogy milyen masszívabb, nagyobb felületen és biztonságosabban csatlakozó csatlakozópárral válthatnám le. Valaki csinált már ilyet esetleg?

    Közben megjött a az E3D V6 hotend, annak a beépítése és az extruder máshová telepítése lesz a következő projekt.

    Ja és közben megcsináltam az Anet A8 "stock" szenzorával az auto bed levelinget, kellett hozzá egy optocsatolós megoldás, melyet pár alkatrészből el is készítettem és így már 12V-ról táplálva kitűnően működik (köszi a tippet (#3478) izisz).

    Én is ezzel a DD 5 színű kezdőcsomaggal indítottam és nekem bevált, viszont mint már írtam, egy temp tower nyomtatása után jelenleg 195 C hotend és 60 C hotbeddel nyomtatok vele, mert így adta a legjobb eredményt.

    Ja és jelenleg én is a SkyNet 2.3.2 fix 2 firmware-el használom, mivel a legújabb Marlin nem ment fel. A Marlin-hoz valószínűleg bootloadert is kellene cserélni kisebber, mint ahogy azt korábban ajánlották itt a fórumon, mivel a Marlin nagyobb méretű és nem fér a flash-ben, de az optiboot bootloader állítólag kisebb és jobb is mint a gyári, csak még arra nem jöttem rá, hogy lehet feltenni az Anet A8 alaplapjára. Egyenlőre nem is foglalkozom vele, mivel a SkyNet-el jól működik, de azt már nem fogják tovább fejleszteni, mivel a hivatalos Marlin-ba is bekerült az Anet A8 támogatás, ezért előbb-utóbb lépni kell majd.

    [ Szerkesztve ]

  • HUresz

    tag

    válasz s.donat #3643 üzenetére

    Igen teljesen jo ... ugyanaz az elv ... mondjuk ahogy neztem a legtobben csak a hotbed-et rakjak "ki" ... ami nem is csoda ... messze a legnagyobb fogyaszto.

    Mas:

    Egesz sok szo esett a DD filamentrol mostanaban. Oszinten a gyari keszleten kivul meg nem igazan hasznaltam mast. Van egy arany pla tekercsem, asszem spectrum, de meg nem bontottam ki.
    Szoval ... mar 2 olyan tekercsel talalkoztam ahol hibasan volt felcsevelve a filament. Ertsd a menetek egymas ala vannak valahogy hurkolodva .... meglazitom, kiegyengetem ... aztan par perc es ujra befeszul.

    En vagyok szerencsetlen vagy ti is jartatok mar igy? ... (egy szurke PETG es most egy NAVI kek PLA)

    Megint mas :

    Egy kerdes a titanos kollegakhoz:

    Nalam a "pici" motor piszkosul meleg ... alig birom a kezem rarakni. Mas is tapasztalta ? vagy ez normalis

  • izisz

    senior tag

    válasz s.donat #3652 üzenetére

    Hasonlóan voltam vele, mikor először megláttam ezt a thingit: Prusa i3 MK2-X
    Aztán egy itteni cimbora (örök hála neki innen is :R ) összeállította magának ugyanezt 0-ról (ő találta eredetileg), szintén az említett profilokból.

    Láttam élőben, tudtam, hogy ez a következő lépcső (teszem hozzá, néhány kiegészítővel azért a plexiváz sem szemét cseppet se, de azért másabb egy fém; van egy I3 steel vázas épített klónom, ott éreztem először, hogy azért a masszivitásnak megvan az előnye)
    Szóval cimbora megadta az ő profil méreteit az ő rudazat méretéhez. Ebből már meglett, hogy nekem milyen hosszú profilok kellenek az anet rudazathoz. A többi már tényleg gyerekjáték, "csak" le kell darabolni (kézifűrész felejtős, pontatlan), kinyomtatni az idomokat és összerakni, kicsit mókolni Marlinnal és kész kb.

    Azért azt hozzáteszem, hogy úgy magabiztosabban vágtam neki, hogy volt egy megbízható nyomtató, ami kinyomta a modelleket, mert ugye közben az anet apránként szét lett szedve. Másik nyomi nélkül kuncsoroghattam volna másnál - vagy "visszaösszerakom" anetot pár modell erejéig.
    Pár modellen kellett változtatnom és újranyomtatni (főleg az anet H frame megoldása miatt, magasabbra kellett az asztalt rakni, ehhez meg az Y rúdtartókat és az Y szíjrögzítőt kellett megtoldanom 16mm-rel illetve 3 alu motor toldóm van összesen, de egyiket se sikerült úgy rögzíteni a motor tengelyén, hogy normálisan, központosan forogjon, ezért került fel 2 nyomtatott, önközpontosítő toldó), de ezt leszámítva a többi idom frankón passzolt elsőre (persze a nagyobb furatok felfúrása nem árt, de ez már részletkérdés).
    Nade mint a képen is látszik, még nincs vége, még nem volt tesztnyomat sem. Csak extrúder kalib, szintezés teszt, ABL - ezek mennek. Akkor fogok örülni, ha hétvége felé az első tesztek sikeresek lesznek.

    Ha akad kérdés, kérés, nyugodtan keress, segítek, ha tudok :)
    (egyébként van direkt Anet -> alu extrusion konverziós thingi is, 20x40-es profillal, AM8 a "project" neve, de nekünk ez a profil volt elérhető meg őszintén indokolatlan túlzásnak érzem a 20x40-et nyomtatónak; bár támasztott rudazattal már könnyebb, hobby cnc-s játékot is el lehet követni olyan frame-el. Terv szerint azért egy kis 24V-os mocival már itt is megpróbálom majd a nyákmarást pl, esetleg nagyon türelmes üzemmódban alut :D nem lehetetlen, láttam FB csoportban, aki komplett dremelt rakott anetra és VISZI :D persze bolhafingnyi feed rate és fogásmélység mellett, de akkor is...)

  • fabula

    őstag

    válasz s.donat #3644 üzenetére

    A biztosíték 2,5 A lassú.
    A sarukhoz nem kell feltétlen préselő fogó, pl. ha nem szigetelt sarukat veszel, simán bele lehet forrasztani a vezetéket és úgy is tökéletes lesz, ha telenyomod forrasztóónnal. Utána/előtte meg ráhúzol hőre zsugorodó szigetelőcsövet és szintén a pákával rázsugorítod.
    Forrasztópákát rendelhetsz az Ali-ról 1500-1700 Ft-ért, 220V-os hőfokszabályzós 5 cserélhető heggyel és van, amelyikhez még tartalék fűtőpatront is adnak ennyiért.
    Pl.: [link]
    Ez egy megtérülő beruházás, ha barkácsolsz, sok mindenre jó lesz, persze SMD alkatrészeket azért ne ezzel forrassz :N .

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák