Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz snowman #36434 üzenetére

    Tegnap csináltam egy pár első réteg szintű nyomtatást, meg a kalibrációt is megnéztem.
    A kalibráció esetén jó a rétegmagasság, mert 0,2 mm mérek. És ránézésre is hozza a képeken láthatót.
    A tesztnyomtatást az asztal 5 különböző pontján végeztem, más-más kitöltéssel.
    A rétegmagasság 0,2-0,25 mm között változó, attól függően, hogy mivel töltöm ki. A monolitikus és igazított egyenes a legpontosabb. A többinél a fej utazik, így ott előfordulhat extra cucc, emiatt nem a legpontosabb a mérés. Legalábbis ez az elméletem. De csak max 0,05 mm az eltérés. Ránézésre többnyire jól néznek ki, egy-két hibától eltekintve. Vagy ott emelte fel a fejet vagy épp oda tette és azért, ezt nem tudom.
    Volt labirintus szerű kitöltés is, ami nagyon jól néz ki, de a vastagság valami 0,4 mm lett. Ott át lehet látni a szálak között.
    Az elephant foor compensation 0.2, ahogy írtad.

    Korábban olvastam egy opcióról, ami miatt elvileg az egész szűk helyeken úgy oldaná meg a nyomtatást, hogy oda vastagabb anyagot nyom. Sajnos az opció nevét elfelejtettem. Lehet, hogy ez nem működik megfelelően és ki kellene kapcsolni.
    Ötlet, hogy mi lehet ez?

Új hozzászólás Aktív témák