Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz #19103744 #35668 üzenetére

    3 M Ft-tól felfelé talán ...
    Igen, nem egyszerű a 3D nyomtatás, ez még nem olyan, mint a lézernyomtató, hogy rádugod a gépre, telepíti a drivert és nyomtatsz, csak a tonert meg a paírt kell beleraknod.
    A tanulási folyamat elég hosszú, meg hát kell azért némi affinitás a barkácsoláshoz is.
    Az asztal görbeségét egyébként egy kézi mesh hálós szintezéssel is ki lehet egyenlíteni, ha a nyomtató firmware támogatja. Na meg sok mindent meg lehet oldani a youtube és barkécsolás segítségével :) .
    Ne keseredj el, senki nem úgy indult, hogy egyből tudott mindent a 3D nyomtatásról :D .
    Én pl. több mint fél évig olvagattam a fórumokat meg nézegttem youtube videókat, mielőtt az első 3D nyomtatómat (Anet A8) megvettem és utána már azon tanultam meg sok mindent erről a technológiáról.

    [ Szerkesztve ]

  • daninet

    veterán

    válasz #19103744 #35668 üzenetére

    Nem mind ilyen, de az olcsóbbakból vannak ilyen péntek délutáni gyártmányok :D
    Én 50ezerért vettem anycubic i3 megát első nyomtatómnak és a szokásos szintezés/tapadás bajokon kívül semmi soha nem volt vele. Egyedüli mókolás a mesh szintezés volt, mert annak is púpja van mint egy öregasszonynak. Ez a púpos/gödrös nyomtatási felület nagyon jellemző ebben az árkategóriában. A float üveglap nem elég sima, ráadásul feszültségek vannak benne amik hőre felerősödnek. Egy CNC-vel laposra mart alumínium lap 30-40ezernél kezdődik, amennyibe ezek a nyomtatók használtan kerülnek :)
    Extrudert és hotendet cserélni amugy viszonylag egyszerű, kb 10ezer forintból vehetsz aliexpressről egy BMG klón extrudert és egy E3D V6 klón hotendet.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák