Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    GTX1060 cseréjén gondolkozok, budget opció RTX3060 12GB memóriával, vagy kimaxolt kerettel 4060Ti-re 16GB memóriával.
    A cél: Reality Capture (fotogrammetria), Stable Diffusion (ezek miatt gondolom inkább a több memóriára érné meg gyúrni, de minden tapasztalatot szívesen veszek, igazából most a SD 6 gigával sok modellt be se tölt már, RC pedig elketyeg de a pár tucat képen is rengeteget gondolkozik, a terv egy nagyságrenddel több feldolgozása...), Adobe PS / LR (meglepően GPU intenzívek), később esetleg Blender. Gaming nincs (legalábbis komolyabb annál mint amit most elvisz a 1060 is).
    A fő kérdéseim, hogy az 500as BQ táp elég lesz-e ezeknek (van még 2 NVMe SSD a gépben, illetve 3x140mm venti aztán ennyi a fogyasztó), és van-e kifejezetten ajánlott gyártó / típus ezekből?

    1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
    BQ Pure Power 11 500W
    ASUS TUF GAMING X570-PLUS
    Ryzen 5900X
    G.Skill F4-3600C16D-32GTZNC@3600
    MSI GeForce GTX 1060 Armor OCV1 6GB
    2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni? Irreleváns, Windows desktopot fogok nézegetni max. 2 monitoron fullHD-ben.
    3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
    Ahogy fent.
    4. Mennyi pénzt szánsz rá? ~200k
    5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz? kizárólag új, vagy sok garis használt, megbízható helyről

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák