Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz csabika0001 #74229 üzenetére

    ..minden TV-n a gyártójának megfelelő promó filmecske ment 4K vagy 8K-ban. A TCL-ek erősen életlenek a szinek pedig messze..
    ja, tényleg, azt nem is írtam. :D az volt a legjobb.. persze, nyilván ez nem feltétlen utal egy adott demo-anyag adott tv általános- ill. képminőségére, de..az az ótvar, ratyi gyári demo cucc, amivel ez a tlc el akarja adni a tévéit...:DDD én éreztem már konkrétan feszélyezve magam
    mondtam szerencsétlen kis eladónak, figyelj már, ezzel tudunk valamit csinálni, vagy ez..ennyi? kérdezi: öö, mivel? hát mondom, ezzel a képpel. vagy esetleg rá tudjuk tenni azt az anyagot, ami a samsungokon megy, és lemászik a kép? mert ez a tlc-kép, és hát ezért jöttem most, h teszteljem ezeket, ez eddig konkrétan hulladék
    fakó, kontrasztalan.. én nem is tudom milyen rossz valami megy az összes tíelszín, de valami viccnek szánták gondolom, a jó kínaiak
    viszont, sajnos a srác tudása vagy lehetőségei odáig már nem terjedtek, h valami bluray-cuccot bármit odahozzon nekem, így maradt a saját pendrive-om. viszont addiga meg már túl voltam a már említett szegély-vizsgálaton is, hagytam a picsába az ócsó tlc-t

    [ Szerkesztve ]

  • Vhiktor

    veterán

    válasz csabika0001 #74229 üzenetére

    Szakmai szemmel hozzátenném, hogy boltban vétek a kiállított tvk képe alapján dönteni, mert ott mindegyik gyárilag a legrosszabb képmódba van téve, tultolt kontraszttal, színekkel, nem létező fehérrel, stb.
    Egyszóval pont nem alkalmas arra hogy eldontsd melyik tv mit tud, arról nem is beszélve, hogy manipulálják az eladók a tvk képeit annak fényében, hogy éppen mire kapnak több jutalékot.

    100%, hogy ott azt fogod választani amelyik képének közé nincs a valósághoz, hanem azt amelyik kepmodja a legjobban van "photoshopolva", ami otthoni körülmények között nem biztos hogy tetszeni fog, hogy pl a rózsaszín nem rózsaszín hanem lila. De a tultolt kontraszt elviszi a szemet, mert több fekete, fehér és szìn van benne, az fog jobban tetszeni.

    Arról meg már ne is beszéljünk, hogy ha tvket akarunk összehosnlitani akkor mindenképpen ugyanazzal a tartalommal tegyük. :R

    Sokaknak ezért csalódás a tv mikor hazaviszik és abszolút nem olyan képe van amit a boltban láttak a kamu demo anyagokon.

    De a bolti nezelodesnek is megvan az előnye, ilyen hogy meg lehet tapogatni a tvt, lehet következtetni a gyártási minőségre, ki lehet próbálni a rendszert és a funkciókat, de azt nem lehet eldonteni, hogy kepileg mire képes a tv. Persze azt látni ott is hogy oled vagy nem oled, de kb ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Új hozzászólás Aktív témák