Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bocsika

    aktív tag

    Öcsém új gépét igencsak visszafog a régi gépből átkerült HDD nevű kövület. Így nagyon gondolkozik egy SSD vásárláson.

    Keret: Minél olcsóbban. 20+, de inkább tartósabb legyen mint olcsó.
    Alaplap: Asrock z87 pro4
    Méret: 120Gb körül kellene. Op + alap programok + néhány játék.

    Nézegettem a fórumot és nagy a vita az MLC/TLC fronton így a Kingston V300/KC300/HiperX 3k vs Samsung 840 EVO
    Igazából a KC300 vs Samsung 840 EVO 120Gb között vacillálunk. Tempóban kb ugyanott vannak.
    A többi meg régebbi modell gondolom nincs akkora support már.
    Emlékeztem hogy vannak olyan oldalak akol W/R test fut az SSD-ken folyamatosan de nem találom. Illetve hogy a 2500 ciklust bírja e utána hogy viselkedik?

    A másik kérdés hogy most a vinyók úgy mennek hogy IDE-be vannak átkapcsolva mert AHCI módban fel sem települt a rendszer, nem tudta nem MBR módban formázni a partíciót. De gondolom hogy a NCQ, Trim miatt meg kell az AHCI mód. Akkor most az össze vinyót le kell takarítani és átformázni UEFI kompatibilisre GPT-re?
    (valahogy erről nem találtam összefoglaló írás) :F

  • bocsika

    aktív tag

    válasz Bodor #14432 üzenetére

    Gondoltam hogy a Kingstont ajánlod. Tartóssági tesztet tudsz mutatni hozzá?
    Mert csak ezeket találtam.
    [link] Itt a V300 tehát az elődje korán elhalálozott.
    [link] Itt a HiperX 3k pedig még a 840 Pro-t is alázza. Bár furcsa nekem a teszt mert 300TB ot felírni az nem kis idő.

    Nem a jumperolásról beszéltem hanem hogy a uefi biosban vagy ahci vagy ide mod kapcsolható. Ahciban nem indult el a win 8 telepítő, mert nem tudta a partíciót GPT táblával ellátni mivel MBR-os így nem települt fel. De átkapcsoltam IDE módba az UEFIben akkor szépen feltelepült. Az SSD-t majd GPT-re kell csinálni mert akkor megy az NCQ és társai. (Erre a bios is felhívja a figyelmet.) Csak azt akartam megtudni hogy a többi merevlemezt is át kell majd formázni ilyenre ha csak logikai/adat meghajtónak van használva és nem telepítek rá OP rendszert.

  • bocsika

    aktív tag

    válasz zeusz55 #14443 üzenetére

    Ez csak egy teszt. Egy darab nem reprezentatív mintavétel. A másikban a Samu esett szét és a Hiperx alázott.
    Ha valaki tud még ilyen tesztet, örülnék neki. :K
    Volt valami oldal amin sok ilyen tesztet lehetett követni, de nem találom.

    (#14453) Bodor:
    Ez 8.1 Pro x64 volt. A telepítő dobta. Ahciról át kellett kapcsolni IDE-re. Akkor már felment.

    Hát szerintem az SSD nél a legnagyobb hibaforrás az adattároló celláknak az elhalálozása. A ki/bekapcsolás, melegedés ezeket nem sújtja annyira mint a HDD-t ahol fel kell pörögni például.

    [ Szerkesztve ]

  • bocsika

    aktív tag

    válasz bocsika #14455 üzenetére

    Na megtaláltam a leírásban is.
    [link] 76. oldal 4.3.3
    Aszongya:

    "SATA Mode Selection
    IDE: For better compatibility.
    AHCI: Supports new features that improve performance.
    RAID: Combine multiple disk drives into a logical unit.
    (AHCI (Advanced Host Controller Interface) supports NCQ and other new features
    that will improve SATA disk performance but IDE mode does not have these advantages.)"

    Sőt csak AHCI módot kapcsolva lehet ezt a hasznos funkciót is használni.
    SATA Aggressive Link Power Management
    SATA Aggressive Link Power Management allows SATA devices to enter a low
    power state during periods of inactivity to save power. It is only supported by AHCI
    mode.

    A win 8.1 pedig feltételezte hogy ha már be van kapcsolva a AHCI akkor GPT-t használok. Hát nem. Így dobott egy hibaüzenet. A komplett winyót meg nem formáztam újra 350GB adattal. Partíciót meg külön nem lehet.
    De majd a részletezett leírás szerint kell majd az SSD-t formázni stb. Csak azt akartam tudni ha meglesz az SSD és be lesz kapcsolva a AHCI akkor mennek e a sima HDD-k. De már többeknél láttam hogy igen.

Új hozzászólás Aktív témák